Utorok 06.06.2023
Dnes má meniny 
Norbert
°C
22.05.2023 07:45

ZMOS sa pripojilo k iniciatíve #bezhejtu


Ilustračná snímka: (tasr).


Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa pripojilo k iniciatíve #bezhejtu, ktorá podporuje kultivovanú diskusiu v online prostredí. Samosprávne združenie v tejto súvislosti upozornilo na to, že nenávistné prejavy sú fenoménom, ktorý má vplyv aj na komunálnych politikov.


"Odrádza ich od zastupovania svojej obce, od kandidatúry na pozíciu miestne voleného zástupcu a celkovo podkopáva miestnu demokraciu," uviedol predseda ZMOS Branislav Tréger.

Dodal, že ZMOS sa pripojilo k iniciatíve, aby vyjadrilo podporu voleným zástupcom čeliacim takýmto prejavom, zároveň chce touto formou podporiť kultivovanú diskusiu na profiloch samospráv.

Cieľom iniciatívy #bezhejtu je minimalizácia nenávistných prejavov na profiloch a online platformách firiem, verejných inštitúcií, mimovládnych a neziskových organizácií, médií a influencerov. "Čím menej hejtu, tým viac priestoru zostane na slušnú a konštruktívnu debatu," dodávajú iniciátori kampane.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.06.2020
ZMOS podporilo iniciatívu Kohézna aliancia
Združenie miest a obcí Slovenska sa k včerajšiemu dňu, ako jediné združenie samospráv na Slovensku, prihlásilo k podpore kohéznej politike v budúcom programovom období 2021-2027, a to pripojením sa k iniciatíve Kohézna aliancia.
viac
13.07.2020
Európska iniciatíva „Podpora zamestnanosti mladých ľudí“
Európska komisia minulý týždeň prijala opatrenia na rozvoj potenciálu a podporu zamestnanosti mladých ľudí.
viac
26.08.2020
Predseda ZMOS sa v Šahách stretol so starostami
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger sa v utorok 25. augusta 2020 zúčastnil na zasadnutí Združenia obcí a miest Hontiansko Poipeľského regiónu, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Mestského úradu v Šahách.
viac
13.11.2020
Prezidentka: K samosprávam sa treba správať ako k partnerom
Samosprávy sú kľúčovým faktorom pri správe vecí verejných, čo sa ukázalo aj pri nedávnom celoplošnom testovaní na COVID-19. Po stretnutí so zástupcami Únie miest Slovenska (ÚMS) a Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) to vo štvrtok vyhlásila prezidentka SR Zuzana Čaputová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %