Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
24.02.2020 07:30

Zimnú a letnú športovú sezónu na Liptove spoja štafetové preteky


Snímka zdroj: (visitliptov.sk).


Zimnú a letnú športovú sezónu na Liptove prepoja v druhú aprílovú sobotu štafetové preteky Liptov Ride. Piaty ročník podujatia ponúkne za jeden deň päť športových disciplín - beh, skialp, freeride, bicyklovanie i jazdu na kajaku.


O podujatí informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

Trasy pretekov spájajú Demänovskú dolinu, Jasnú, liptovské lúky, lesy a mesto Liptovský Mikuláš. Tento rok sa na podujatí predstaví 80 dvoj až päťčlenných tímov aj 25 jednotlivcov. „Verím, že nás opäť čaká výnimočná atmosféra na štarte aj v cieli - v areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši i na štafetových 'odovzdávkach' na Lúčkach a na Chopku,” uviedla Šarafínová.    

Medzi tímami sa predstavia aj tri najlepšie z minuloročného stupňa víťazov, najlepší ženský tím aj traja najlepší jednotlivci. „Dokonca 33 pretekárov z tohtoročnej štartovacej listiny sa pretekov zúčastňuje nepretržite už od prvého ročníka. Pretekať tak budú piatykrát,” priblížila Šarafínová.

Pre všetkých, ktorí sa chcú stať súčasťou podujatia, je otvorená dobrovoľnícka registrácia cez web www.liptovride.sk. Partnerom podujatia je aj OOCR Región Liptov a použije naň prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 6000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.06.2016
Liptovskí hotelieri hlásia zvýšený záujem o letné pobyty
Liptovskí hotelieri a ubytovatelia avizujú vyšší záujem turistov o letnú dovolenku ako v predchádzajúcich rokoch. Ubytovacie kapacity sa začali predávať oveľa skôr ako vlani, stav rezervácií je podľa nich optimistický.
viac
06.09.2017
Cyklisti opäť obsadia centrum mesta
Centrum Ružomberka bude v nedeľu 10. septembra dejiskom cyklistického podujatia Ružomberské schody. Zásadnú úlohu v hlavných pretekoch zohrajú tunajšie historické schody, po ktorých sa budú preháňať majstri dvoch kolies.
viac
12.09.2019
Neďaleko Liptovských Revúc sprístupnia prvú via ferratu na Liptove
Prvú via ferratu na Liptove sprístupnia v sobotu 14. septembra v oblasti Zahorovo pri obci Liptovské Revúce. Z jej najvyššieho bodu sa milovníkom prírody a adrenalínu naskytnú výhľady na vrchy Nízkych Tatier i Veľkej Fatry.
viac
13.11.2019
Z Krakova autobusom za lyžovačkou či do akvaparkov
Od prvého decembra bude cesta za kúpaním a lyžovaním pre našich severných susedov opäť o čosi jednoduchšia. Dopravca Leo Express pripravil novú dennú linku medzi Bešeňovou, Tatrami a Krakovom, ktorá je ideálna na jednodňový výlet do aquaparkov a na lyže.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %