Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
11.11.2021 11:25

Žilina zrevitalizovala vnútroblok na Fatranskej ulici


Snímka zdroj: (Mesto Žilina).


Mesto Žilina zrevitalizovalo vnútroblok na Fatranskej ulici v Žiline za viac ako 340 000 eur. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka odstránili počas stavebných prác viaceré nedostatky a ľudia už môžu využívať všetky nainštalované prvky.


Revitalizácia sa začala v apríli tohto roka a dokončiť by ju mali do konca kalendárneho roka. "Veľmi sa teším, že napriek náročnému covidovému obdobiu môžeme čoskoro odovzdať do užívania revitalizovaný vnútroblok na sídlisku Vlčince. Verím, že vďaka množstvu noviniek ho budú využívať obyvatelia všetkých vekových kategórií," podotkol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Hovorca mesta doplnil, že počas revitalizácie sa obnovili chodníky, asfaltové plochy, pribudli odpadové nádoby, lavičky, ležadlá a vytvorili sa zelené parkovacie zábrany. "Novinkou sú aj stojany na bicykle či knižná búdka. Obnovou prešli detské ihriská a pieskoviská. Vymenil sa herný povrch športových plôch, pribudli tyče na volejbal, streetballový kôš a stoly na stolný tenis. Na existujúcom chodníku v tvare osmičky vznikol cyklo/in-line okruh pre deti s terénnou vlnou, pumptrackovou dráhou, slalomom a drevenou prekážkou. Na cvičenie môžu obyvatelia využiť aj parkúrové cvičisko a workout," uviedol Miškovčík.

V priestore za parkovacím domom podľa neho pribudla oddychová zóna s ležadlami, paletovými mobilnými stolmi, sedením a fanúšikovia šachu môžu využívať dva nové šachové stolíky. "Dôležitou súčasťou revitalizácie je výsadba zelene. Pribudli ďalšie listnaté a ihličnaté stromy, kry a popínavá zeleň, tvoriaca úpravu parkovacieho domu proti grafitom. Na dvoch miestach vo vnútrobloku budú tiež situované kompostéry a bylinkové záhradky," dodal hovorca mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.01.2021
Handlová chce zabezpečiť revitalizáciu vnútrobloku i vybudovať detské jasle
Samospráva Handlovej plánuje v tomto roku zabezpečiť revitalizáciu vnútrobloku na Morovnianskej ceste i vybudovať detské jasle. Zabezpečiť chce i ďalšie investičné akcie, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
21.05.2021
Vnútroblok na Luhoch zrekonštruujú za viac ako 270 000 eur
Samospráva Partizánskeho zabezpečí revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Luhy. Investičná akcia za viac ako 270 000 eur počíta s obnovou drevín, stavebnými úpravami komunikačnej siete, prvkami urbanistického dizajnu, ako i výmenou vonkajšieho osvetlenia.
viac
26.05.2021
Most na Ulici Matice slovenskej v Žiline prejde rekonštrukciou
Na najväčšom žilinskom sídlisku sa v júni začnú stavebné práce na rekonštrukcii mosta na Ulici Matice slovenskej, ktorý spája obyvateľov Vlčiniec II a III. Celková hodnota rekonštrukcie je viac ako 92-tisíc eur.
viac
13.07.2021
Projekt Agátka na Družbe počíta s 280-metrovým umelým potokom
Mesto Trnava sa chystá na ďalšiu z revitalizácií vnútroblokov, v rámci ktorej modernizuje sídliskové priestory postupne vo všetkých obytných štvrtiach mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %