Štvrtok 22.04.2021
Dnes má meniny 
Slavomír
°C
09.05.2020 12:45

Zberné dvory v Prešove budú otvorené aj počas sobôt


Zberný dvor Technických služieb mesta Prešov na Bajkalskej ulici.


Zberné dvory v Prešove sú po novom otvorené aj v sobotu, informuje o tom mesto na svojej webovej stránke. Zberné dvory na Bajkalskej a Jesennej ulici fungovali od vyhlásenia mimoriadnej situácie na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom v obmedzenom režime.


Technické služby mesta Prešov (TSmP), ktoré ich spravujú, upravili otváracie hodiny v reakcii na ďalšie uvoľňovanie opatrení zo strany štátu. Od soboty sú otvorené šesť dní v týždni - okrem nedele, a to v časoch od 9.00 h do 17.00 h. „Pri vstupe na zberné dvory naďalej platia sprísnené pravidlá v rámci zabezpečenia ochrany personálu aj občanov pred novým koronavírusom,“ uvádza radnica s tým, že vstup umožnia len tým, ktorí budú mať nasadené ochranné rúško a rukavice. Do priestoru zberného dvora môže vstupovať maximálne jedno vozidlo s najviac dvomi osobami, resp. vodič so spolujazdcom.

Za účelom identifikácie občana podľa preukazu totožnosti nesmie dôjsť k fyzickému kontaktu s obsluhou zberného dvora. „Občan preto musí predložiť doklad obsluhe zberného dvora k nahliadnutiu tak, aby bolo možné zaznamenať požadované údaje. Občan z auta nevystupuje, len priloží doklad zvnútra na zavreté okno auta, a potom pokračuje podľa usmernenia obsluhy ku kontajnerom na zbernom dvore, kde svojpomocne vyloží odpad,“ spresňuje.

Mesto pripomína, že návštevník je povinný obmedziť čas strávený v areáli zberného dvora len na odovzdanie dovezeného odpadu a na zaznamenanie požadovaných údajov. „V prípade nedodržiavania stanovených pokynov je obsluha zberného dvora oprávnená požiadať občanov, aby ho opustili, prípadne privolať políciu,“ dodáva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.08.2020
Prešov plánuje zber bioodpadu od júla budúceho roka
Mesto Prešov považuje za reálne začať so separovaním kuchynského bioodpadu od januára 2021 tak, aby systém fungoval plynulo.
viac
24.09.2020
Festival Prešov číta rád bude i v online priestore
Festival čítania s názvom Prešov číta rád organizuje Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava aj tento rok.
viac
19.02.2021
Prešovčania sa o vývoze odpadu môžu dozvedieť prostredníctvom aplikácie
Obyvatelia rodinných domov v Prešove sa po novom môžu elektronicky dozvedieť, kedy im odvezú odpad. Technické služby mesta Prešov (TSmP) zverejnili na svojej webstránke kalendár, v ktorom nájdu harmonogram vývozu počas celého roka.
viac
06.03.2021
TSmP vlani vyzbierali z domácností takmer 3400 ton triedených odpadov
Prešovčania vlani vytriedili o 350 ton odpadov viac ako v predchádzajúcom roku. Technické služby mesta Prešov (TSmP) vyzbierali z domácností spolu takmer 3400 ton základných triedených komodít – papiera, skla, plastov a viacvrstvových kombinovaných materiálov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %