Piatok 29.05.2020
Dnes má meniny 
Vilma
°C
09.05.2020 12:45

Zberné dvory v Prešove budú otvorené aj počas sobôt


Zberný dvor Technických služieb mesta Prešov na Bajkalskej ulici.


Zberné dvory v Prešove sú po novom otvorené aj v sobotu, informuje o tom mesto na svojej webovej stránke. Zberné dvory na Bajkalskej a Jesennej ulici fungovali od vyhlásenia mimoriadnej situácie na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom v obmedzenom režime.


Technické služby mesta Prešov (TSmP), ktoré ich spravujú, upravili otváracie hodiny v reakcii na ďalšie uvoľňovanie opatrení zo strany štátu. Od soboty sú otvorené šesť dní v týždni - okrem nedele, a to v časoch od 9.00 h do 17.00 h. „Pri vstupe na zberné dvory naďalej platia sprísnené pravidlá v rámci zabezpečenia ochrany personálu aj občanov pred novým koronavírusom,“ uvádza radnica s tým, že vstup umožnia len tým, ktorí budú mať nasadené ochranné rúško a rukavice. Do priestoru zberného dvora môže vstupovať maximálne jedno vozidlo s najviac dvomi osobami, resp. vodič so spolujazdcom.

Za účelom identifikácie občana podľa preukazu totožnosti nesmie dôjsť k fyzickému kontaktu s obsluhou zberného dvora. „Občan preto musí predložiť doklad obsluhe zberného dvora k nahliadnutiu tak, aby bolo možné zaznamenať požadované údaje. Občan z auta nevystupuje, len priloží doklad zvnútra na zavreté okno auta, a potom pokračuje podľa usmernenia obsluhy ku kontajnerom na zbernom dvore, kde svojpomocne vyloží odpad,“ spresňuje.

Mesto pripomína, že návštevník je povinný obmedziť čas strávený v areáli zberného dvora len na odovzdanie dovezeného odpadu a na zaznamenanie požadovaných údajov. „V prípade nedodržiavania stanovených pokynov je obsluha zberného dvora oprávnená požiadať občanov, aby ho opustili, prípadne privolať políciu,“ dodáva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.01.2017
Prešov získal financie na kúpu techniky na zvoz a spracovanie bioodpadu
Prešovská spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a. s. (TSmP, a.s.) bola úspešná pri podávaní projektu zo zdrojov EÚ. Z operačného programu Kvalita životného prostredia tak mesto získalo finančné prostriedky vo výške takmer 830 000 eur.
viac
17.03.2020
Slovenská pošta informuje o podmienkach vyplácania dávok a podmienkach prevádzky
Slovenská pošta žiada ľudí o zodpovedné dodržiavanie opatrení pri preberaní sociálnych dávok. Od 18. do 27. marca 2020, teda spolu 10 dní, bude Slovenská pošta vyplácať sociálne dávky obyvateľom obcí a miest do vlastných rúk na pobočkách alebo priamo na adresu.
viac
25.03.2020
J. Budaj apeluje na zodpovedné správanie pri nakladaní s komunálnym odpadom
Minister životného prostredia Ján Budaj apeluje v súvislosti s výskytom nového koronavírusu na zodpovedné správanie pri nakladaní s komunálnym odpadom. Informoval o tom Slavomír Held z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.
viac
17.04.2020
Prešov pre epidémiu koronavírusu prijíma viaceré úsporné opatrenia
Mesto pozastavilo schválené, ale nevysúťažené investičné akcie a v organizáciách vo svojej pôsobnosti znížilo zamestnancom platy. Firmám v mestských priestoroch posunú o 30 dní nájom a mení sa tiež termín platenia miestnych daní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %