Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
08.07.2022 10:35

Zber kuchynského bioodpadu spustia onedlho aj v Novom Meste a Rači


Snímka zdroj: (OLO).


So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne v lete začne aj v mestských častiach Nové Mesto a Rača. V septembri a októbri bude nasledovať mestská časť Staré Mesto. Informovali o tom z bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).


Nádoby a kompostovateľné vrecká na zber budú v Novom Meste distribuovať od 18. júla do 13. augusta. Prvý odvoz je naplánovaný v týždni od 1. augusta pre bytové domy a v týždni od 15. augusta pre rodinné domy.      V Rači budú nádoby a kompostovateľné vrecká rozdávať od 15. do 27. augusta. Prvý zvoz je naplánovaný v týždni od 29. augusta. So zberom kuchynského bioodpadu sa následne začne aj v centrálnej bratislavskej mestskej časti Staré Mesto. Distribuovať nádoby a kompostovateľné vrecká bude OLO verejnosti od 5. do 27. septembra. Prvý odvoz odpadu bude v týždni od 12. septembra pre rodinné domy a v týždni od 3. októbra pre bytové domy.

Kuchynský bioodpad je potrebné začať zbierať jeden týždeň pred prvým zberom. Presný harmonogram a viac informácií nájde verejnosť na webe OLO.

Zber kuchynského bioodpadu bol v hlavnom meste pilotne spustený minulý rok v októbri v Lamači. Na jar sa tento rok pridali aj mestské časti Záhorská Bystrica, Karlova Ves, Dúbravka, Devínska Nová Ves, Devín, Petržalka a v týchto dňoch aj Ružinov. Do systému sa tento rok postupne zapoja aj ostatné bratislavské mestské časti.

Bratislava má podľa zákona povinnosť na svojom území zaviesť oddelený zber kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu z domácností, a to najneskôr do 1. januára 2023.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.04.2022
Zber kuchynského bioodpadu spustia onedlho aj v Petržalke a Ružinove
So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne v najbližších mesiacoch začne aj v mestských častiach Devínska Nová Ves, Devín, Petržalka a Ružinov. Informovali o tom z bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).
viac
07.06.2022
Zber kuchynského bioodpadu spustia onedlho aj v Ružinove
So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne začne aj v mestskej časti Ružinov. Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) informuje, že nádoby a kompostovateľné vrecká na zber tu bude distribuovať od 9. júna do 16. júla.
viac
01.07.2022
So zberom kuchynského odpadu začnú v auguste v Rači
So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne od augusta začne aj v mestskej časti Rača. Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) by mala odvetrávacie kuchynské košíky a kompostovateľné vrecká distribuovať od 15. do 27. augusta.
viac
06.09.2022
Do zberu kuchynského bioodpadu sa postupne zapája i Staré Mesto
Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala v pondelok s distribúciou nádob a kompostovateľných vreciek pre zber kuchynského bioodpadu v Starom Meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %