Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
08.08.2022 02:25

Začína sa výstavba cyklotrasy Holíč-Skalica,realizuje ju Združenie obcí CykloEko


Ilustračná snímka.


Prvé časti cyklotrasy v rámci projektu s názvom Rozvoj cezhraničnej siete cyklotrás pri Baťovom kanáli a v regióne Záhorie sa začínajú budovať.


Žiadateľom o nenávratné finančné prostriedky (NFP) a realizátorom stavby je Združenie obcí CykloEko, ktorého zakladateľmi sú mestá Holíč a Skalica a obce Kátov a Vrádište. Informoval o tom hovorca mesta Holíč Jaroslav Čársky.

Cieľom projektu je spájanie turisticky zaujímavých miest s vylúčením motorovej dopravy. Cyklotrasa bude mať po dokončení celkovú dĺžku 3,206 kilometra. "Sekundárne spojí aj dvoch najvýznamnejších zamestnávateľov v okrese Skalica, a to podniky spoločností Schaeffler Skalica a Eissmann Group Automotive Slovensko v Holíči," uviedol Čársky.

Cyklotrasa Holíč - Skalica je rozdelená do viacerých etáp. Aktuálne sa bude budovať prvá etapa, kde sa cyklotrasa začína v Holíči a povedie až k železničnej stanici Kátov. "Z dôvodu nevyrovnaných majetkových pomerov sa tu končí. Riešením však je pokračovanie do obce Kátov a okolo bývalého poľnohospodárskeho družstva ku Skalickým rybníkom. Od Skalických rybníkov bude pokračovať popri železnici až do Skalice k priemyselnému areálu. To je ďalšia časť riešenej cyklotrasy," doplnil hovorca mesta Holíč.

Všetci členovia Združenia obcí CykloEko sa podieľajú aj na spolufinancovaní projektu vo výške piatich percent z celkových oprávnených výdavkov projektu. "Cyklotrasa je už vysúťažená a úspešným uchádzačom je firma Swietelsky-Slovakia. Tá ponúkla realizáciu prác vo výške 827.999,30 eura s DPH. V najbližších dňoch sa uskutoční odovzdanie staveniska dodávateľovi stavby. Investícia by mala byť ukončená do mája 2023," informoval primátor mesta Holíč Zdenko Čambal.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.11.2017
Mesto založí Združenie obcí Rajecká cyklotrasa
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline podporili na poslednom zasadnutí zámer mesta založiť Združenie obcí Rajecká cyklotrasa, ktorého účelom je vybudovanie cyklistickej trasy spájajúcej Žilinu a Rajecké Teplice cez obce Lietavská Lúčka a Porúbka.
viac
14.04.2020
Mesto Holíč začalo s výstavbou cyklotrasy do obce Kopčany
Mesto Holíč začalo so stavebnými prácami na výstavbe cyklotrasy Holíč – Kopčany. Jej účelom je prepojenie Holíčskeho zámku s Kostolom sv. Margity Antiochijskej a následné napojenie na lávku cez rieku Moravu pri Kopčanoch do moravskej obce Mikulčice. Informovalo o tom mesto Holíč.
viac
20.03.2021
V Malackách sa začína výstavba cyklotrás
Dlhoočakávaná výstavba cyklotrás, ktorá postupne vytvorí nosnú mestskú sieť bezpečných trás pre cyklistov, sa rozbieha. Prvým úsekom bude Pezinská – priemyselný park.
viac
29.04.2021
Stará Ľubovňa začína s výstavbou cyklotrasy pri rieke Jakubianka
Možnosti bezpečného trávenia voľného času na bicykli sa v Starej Ľubovni opäť rozširujú. Po tom, čo sa minulý rok mesto úplne prepojilo s obcou Hniezdne súvislým asfaltovým cyklochodníkom, sa púšťa do lokality pri rieke Jakubianka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %