Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
03.11.2020 07:45

Začalo sa hlasovanie o projektoch participatívneho rozpočtu Trnavského kraja


Úrad TTSK.


Od 2. až do 15. novembra sa v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) koná hlasovanie o podpore projektov z participatívneho rozpočtu (PR). V rámci jeho druhého ročníka obyvatelia môžu hlasovať online za najmenej tri spomedzi 105 projektov.


Zverejnené sú podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča na stránke tvorimekraj.sk. TTSK ich podporí celkovou sumou 250 000 eur.      

Na hlasovaní sa môžu zúčastniť všetci obyvatelia TTSK vo veku 15 a viac rokov, a to iba jedenkrát. „Nadväzujeme na úspešný premiérový ročník PR, ktorý sme ako prvý kraj plnohodnotne zrealizovali. Vťahujeme tak obyvateľov do diania a rozhodovania v regióne, aj tým napĺňame koncept otvoreného vládnutia a najmä motto Spolu tvoríme kraj,” uviedol Viskupič.      

Do druhého ročníka PR bolo prihlásených celkom 154 projektov, z ktorých podmienky a charakter participatívnosti splnilo 105. Online hlasovanie verejnosti o ich podpore má 50-percentnú váhu pri rozhodovaní. Druhú polovicu tvorí hlasovanie členov deliberatívnych fór v rámci verejného zvažovania projektov, ktoré už bolo. Maximálna podpora jedného projektu je 5000 eur, pričom realizácia projektov je naplánovaná na rok 2021.       

V prvom ročníku PR TTSK bolo v roku 2019 doručených viac ako 100 projektov, pričom realizovaných bolo viac ako 60 z nich. Do online hlasovania sa zapojilo viac ako 17 000 hlasujúcich.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2020
Vybrané projekty participatívneho rozpočtu sa presúvajú na budúci rok
Realizácia občianskych projektov, ktoré hlasovaním vybrali obyvatelia Trebišova v rámci tohtoročného participatívneho rozpočtu mesta, sa pre koronakrízu presúva na budúci rok. Potvrdila to hovorkyňa trebišovskej radnice Martina Mištaničová.
viac
16.07.2020
Radnica plánuje v rámci participácie podporovať veľké projekty
Mesto Trstená plánuje v budúcom roku prejsť na tzv. vyšší level v rámci participácie občanov na rozvoji samosprávy. Znamená to, že namiesto malých projektov do 500 eur radnica začne prioritne finančne podporovať veľké projekty.
viac
05.03.2021
Novozámčania môžu hlasovať o verejnoprospešných projektoch
V Nových Zámkoch sa o financie z participatívneho rozpočtu uchádza 11 verejnoprospešných projektov. O tom, ktorý z nich bude podporený, rozhodne verejnosť v elektronickom hlasovaní.
viac
08.04.2021
O prostriedky z participatívneho rozpočtu Novej Bane sa uchádzajú tri projekty
O finančné prostriedky z participatívneho rozpočtu mesta Nová Baňa sa uchádzajú tri projekty. Samospráva o pridelení financií rozhodne do konca apríla, informoval primátor mesta Branislav Jaďuď.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %