Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
08.04.2019 08:05

Začal sa Festival Aničky Jurkovičovej


Slovenská herečka Kveta Stražanová odhalila tabuľku so svojím menom počas 22. ročníka festivalu Aničky Jurkovičovej, kde si prevzala ocenenie Kvet Tálie. FOTO TASR - Radovan Stoklasa


V Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) v Novom Meste nad Váhom sa v nedeľu začal 22. ročník Festivalu Aničky Jurkovičovej. TASR o tom informovala Lenka Kukučková z kancelárie predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).


Prehliadka neprofesionálnych divadelných súborov s inscenáciami slovenskej a svetovej dramatickej tvorby, ktorú organizujú na počesť jednej z prvých divadelných ochotníckych herečiek na Slovensku, sa začala položením venca k pamätnej tabuli Aničky Jurkovičovej na jej rodnom dome na Komenského ulici.       

Program pokračoval vo výstavnej sieni MsKS vernisážou výstavy Energia Farby autorky Kataríny Zemkovej, po ktorej si slávnostné ocenenie Kvet Tálie prevzala herečka Kveta Stražanová. "Festival bol slávnostne otvorený v divadelnej sále kultúrneho strediska. Po ňom sa so svojím umením predviedlo Divadlo 21 Opatová s predstavením Slabomyseľná," uviedla Kukučková.       

Podujatie potrvá do 10. apríla a koná sa pod záštitou primátora Nového Mesta nad Váhom Jozefa Trstenského a organizáciu finančne podporil TSK.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.01.2021
Na budovanie ďalších úsekov cyklotrás chce župa využiť eurofondy
Výstavbu dvoch nových samostatných úsekov cyklotrás má župa v pláne financovať vďaka nenávratným finančným príspevkom (NFP), o ktoré sa bude uchádzať v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
02.07.2022
Sezónu výletných vlakov v TTSK odštartujú jazdou z Bratislavy do Holíča
Sezónu výletných vlakov v rámci Trnavského kraja odštartuje v sobotu jazda historickou mašinkou z Bratislavy cez Malacky do Holíča. Výletný vlak Mária Terézia vyráža v sobotu o 9.10 h z bratislavskej hlavnej stanice.
viac
18.02.2023
Nové Mesto nad Váhom získalo 477 000 eur na zhodnocovanie kuchynského odpadu
Úroveň zhodnocovania biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu v Novom Meste nad Váhom zvýši takmer polmiliónový nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Informovala o tom radnica na svojej webovej stránke.
viac
27.02.2024
Benefičné akcie priniesli útulku viac ako 150 kg krmiva
Viac ako 150 kilogramov potravy pre psov pribudlo v piatok (23. 2.) v útulku Nádej v Novom Meste nad Váhom. Kúpili ich z výťažku benefičných podujatí Primátorský punč a Novomestská zabíjačka. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %