Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
29.03.2021 09:20

Z krčmy na považskobystrickom zimnom štadióne budú nové šatne pre mládež


Snímka zdroj: (sportoviska.sk).


V útrobách považskobystrického zimného štadióna vzniknú nové šatne a zmení sa hlavný vchod na štadión. Rekonštrukciu financuje hokejový klub, mesto a prispeli aj sponzori.


Ako informoval manažér HK 95 Považská Bystrica Ján Zlocha, v priestoroch bývalého pohostinstva vznikne šesť nových šatní. „Začali sme s obnovou nevyužitého priestoru, kde kedysi bývala krčma. Chýbali nám šatne pre mládež, preto sme pripravili projekt ich výstavby. Samozrejme, sme to odkomunikovali s mestom, ktoré tento zámer schválilo. V priestore vzniká šesť šatní, budú síce menšie, ale pre mládež dostatočné. Taktiež ich budú môcť využívať aj hokejbalisti,“ povedal Zlocha.

Ako dodal, po rekonštrukcii by mal byť hlavný vchod z opačnej strany štadióna. „Chceme využiť parkoviská pri futbalovom štadióne. Aj tie, ktoré sa momentálne popri ceste ku plavárni budujú. Hlavný vchod by mal byť z opačnej strany, ako tomu bolo doteraz, aby mali fanúšikovia priamy vstup na tribúnu, čo bude celkovo komfortnejšie,“ zdôraznil Zlocha s tým, že investície do zimného štadióna sa nekončia. „Určite by sme chceli časom zatepliť a zaizolovať zadnú stenu, ponatierať konštrukciu či znížiť výšku stropu,“ uzavrel Zlocha.

Podľa považskobystrického primátora Karola Janasa urobilo mesto spolu s hokejovým klubom a sponzormi za posledných šesť rokov na zimnom štadióne množstvo práce.

„Ten, kto toto športovisko navštívi po niekoľkých rokoch, určite ho nespozná. Vždy dokážeme zlúčiť finančné prostriedky, čo prináša skvelé výsledky. Už v minulosti sme zrekonštruovali šatne, ktoré využívajú muži, dorast či hostia. Teraz sa novučičkých priestorov dočkajú aj deti,“ doplnil Janas.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.12.2018
Radnica pripravila dvoje osláv Silvestra - pre deti i dospelých
Po pozitívnych ohlasoch z minulého roka pripravila považskobystrická samospráva aj tento rok dvoje silvestrovských osláv. Popoludňajší Detský Silvester na ľade je určený najmä deťom, večerná rozlúčka so starým rokom odštartuje pred radnicou o 21.00 hodine.
viac
01.02.2019
V Považskej Bystrici zrekonštruujú tri a postavia ďalšie tri hasičské zbrojnice
Dobrovoľní hasiči v šiestich mestských častiach Považskej Bystrice sa v tomto roku dočkajú rekonštrukcie, prestavby či výstavby nových hasičských zbrojníc. Z celkových predpokladaných nákladov asi 290.000 eur získalo mesto dotáciu 180.000 eur z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.
viac
08.04.2020
Radnica investuje 350 000 eur do rekonštrukcie hasičských zbrojníc
Mesto Považská Bystrica investuje v tomto roku 350 000 eur do rekonštrukcií a výstavby šiestich hasičských zbrojníc. Radnica získala 180 000 eur ako dotáciu z ministerstva vnútra, ďalších 170 000 eur investuje z vlastných zdrojov.
viac
09.12.2020
Otvorili zrekonštruovaný most cez Váh v Považskej Bystrici
Po viac ako 15-mesačnej rekonštrukcii a polročnom meškaní otvorili v utorok (8.12) pre motoristov zrekonštruovaný Orlovský most cez rieku Váh v Považskej Bystrici. Bola súčasťou prvej etapy rekonštrukcie takmer 3,6 kilometrového úseku cesty II/517 Považská Bystrica – Domaniža.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %