Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
03.03.2023 04:15

Výstavba novej škôlky sa predražila, dokončená má byť tento rok


Ilustračná snímka.


Výstavba novej materskej školy v Rapovciach v okrese Lučenec sa predražila. Samospráva so zhotoviteľom diela podpísala dodatok, ktorý cenu za dielo zvyšuje o viac ako 90 000 eur.


Obec chce preto žiadať o zvýšenie dotácie, ktorú na projekt získala. Uviedol to starosta obce Ladislav Sóky.

Ako vyplýva zo zverejneného dodatku k zmluve, zhotoviteľ prác pristúpil k zvýšeniu celkovej ceny diela pre nárast cien z dôvodu inflácie či vojenského konfliktu. Obec zmluvu so spoločnosťou Costruo, ktorá je zhotoviteľom diela, podpísala ešte začiatkom februára 2022, a to vo výške približne 631 000 eur bez DPH. Výstavba novej škôlky by mala podľa dodatku k zmluve stáť o vyše 90 000 eur viac.

Práce na novej materskej škole v Rapovciach by mali byť dokončené do konca roka. Pôvodná budova škôlky bola podľa starostu v zlom technickom stave a bolo ju potrebné neustále opravovať. Na výstavbu škôlky získala obec dotáciu vo výške približne 550 000 eur, zvyšok plánuje hradiť z úverových zdrojov.

Nová škôlka v Rapovciach bude mať kapacitu 60 detí, oproti starej budove je to viac ako dvojnásobok. Priestory tak podľa starostu plne pokryjú potreby obce. "Keď budeme mať miesto, zoberieme aj deti z okolia. Sú tu okolité dediny, ktoré nemajú škôlky, kapacity možno nebudú dostačujúce ani v Lučenci," dodal Sóky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.05.2016
Národný futbalový štadión by mali začať stavať v priebehu nasledujúcich týždňov
Výstavba Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave by sa mala začať v priebehu nasledujúcich týždňov. Predpokladá to Peter Borák zo spoločnosti KPMG, ktorá v rámci tohto projektu poskytuje ministerstvu školstva poradenstvo.
viac
27.11.2018
Záujemcovia o výstavbu škôlky môžu predkladať ponuky
Obec Bernolákovo hľadá realizátora výstavby novej materskej školy. Výzvu na predložene ponúk v pondelok zverejnili vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
07.11.2022
Cena za rekonštrukciu Slaneckej cesty stúpla zatiaľ o 1,6 milióna eur
Náklady na rekonštrukciu a modernizáciu Slaneckej cesty stúpli oproti pôvodne vysúťaženej sume zatiaľ o necelých 1,6 milióna eur. Mesto Košice podpísalo so spoločnosťou Doprastav doposiaľ päť dodatkov, zvýšenia ceny sa týkali tri z nich. Potvrdil to magistrát mesta.
viac
03.02.2023
V meste stavajú novú škôlku, hotová by mala byť v lete
V Spišských Vlachoch v spišskonovoveskom okrese stavajú novú materskú školu (MŠ), hotová by mala byť v auguste. Potvrdil to prednosta tamojšieho mestského úradu Stanislav Kandrik s tým, že v súčasnosti prebieha výstavba samotnej budovy, ktorá by mala byť ukončená v marci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %