Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
30.03.2022 12:35

Výstavba cyklotrasy do Dražoviec sa začne v období okolo Veľkej noci


Ilustračná snímka.


V Nitre vzniká nová cyklotrasa, ktorá prepojí krajské mesto s mestskou časťou Dražovce. Zmluvu so zhotoviteľom cyklotrasy podpísali zástupcovia samosprávy koncom marca.


„Mesto teraz musí dodať zameranie sietí. Následne odovzdáme stavenisko vysúťaženej firme, ktorá musí začať s výstavbou do siedmich dní. Je teda predpoklad, že cyklotrasa by sa mala začať stavať v období okolo Veľkej noci. Výstavba potrvá tri mesiace,“ informoval magistrát.

Cyklotrasa bude mať dĺžku tri kilometre. Viesť bude od vodární smerom k cyklotrase, ktorú vybudovala spoločnosť MH Invest, popod cestu a skončí v Dražovciach, zhruba 70 metrov od spoločnosti Medis. Napájať sa bude na Kultúrnu ulicu.

Výstavbu cyklotrasy pripravuje mesto už niekoľko rokov. Územné rozhodnutie bolo vydané ešte v roku 2015. Mesto už pred časom získalo na stavbu dotáciu z Európskej únie v hodnote viac ako 240 000 eur. Projekt bol schválený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2017
Nitru a Vráble spojí nový cyklistický chodník
Mestá Nitru a Vráble spojí nový 18-kilometrový cyklistický chodník. Prvé dve etapy jeho výstavby už majú stavebné povolenie.
viac
12.07.2021
Výstavba cyklotrasy do Dražoviec by sa mohla začať o niekoľko týždňov
Niekoľko rokov pripravovaná výstavba cyklotrasy, ktorá spojí centrum Nitry s mestskou časťou Dražovce, by sa mohla začať už v priebehu tohto leta. Mesto už pred časom získalo na stavbu dotáciu z Európskej únie v hodnote viac ako 240 000 eur.
viac
27.04.2022
Cyklotrasa do Dražoviec bude drahšia, poslanci schválili ďalšie peniaze
Výstavba cyklotrasy z Nitry do mestskej časti Dražovce sa predraží o takmer 150 000 eur. Podľa mestského úradu je to spôsobené zmenami v projekte.
viac
25.06.2022
Cyklotrasa spájajúca Nitru s Dražovcami bude hotová v júli
Nová cyklotrasa, ktorá prepojí mesto Nitra s mestskou časťou Dražovce, by mala byť hotová v priebehu budúceho mesiaca. Aktuálne sa finalizujú práce na jej výstavbe, informovala nitrianska radnica. Výstavba cyklotrasy sa začala v apríli, trvať by mala tri mesiace.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %