Pondelok 06.07.2020
Dnes má meniny 
Patrik, Patrícia
°C
08.12.2018 07:45

Vysoké Tatry: J. Mokoš začal svoje piate volebné obdobie vo funkcii primátora


Ján Mokoš, snímka TASR


Svoje piate volebné obdobie vo funkcii primátora mesta Vysoké Tatry v okrese Poprad začal Ján Mokoš (nezávislý) počas uplynulých dní. Mandátov sa ujali aj poslanci, ktorí už majú za sebou prvé pracovné zasadnutie.


Post viceprimátora ani miesto v Oblastnej organizácii cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry zatiaľ obsadené nie sú. TASR o tom informoval komunikačný manažér mesta Martin Sýkora.       

"Dôvera Tatrancov je pre mňa veľkým záväzkom. V komunálnych voľbách voliči nerozhodovali iba o primátorovi, ale aj o poslancoch mestského zastupiteľstva. Delegovanie moci je základným pilierom demokracie. Vážil som si a ctím si každého poslanca a poslankyňu tatranského mestského parlamentu," povedal Mokoš.       

Zloženie mestského zastupiteľstva (MsZ) sa v porovnaní s predchádzajúcim volebným obdobím výrazne zmenilo. Z pôvodného desaťčlenného pléna zostali v poslaneckom kresle len dvaja.       

MsZ po ustanovujúcej časti absolvovalo aj prvé pracovné zasadanie. Poslanci odsúhlasili päť komisií a ich zloženie. Konkrétne komisiu finančnú, majetku a stavebnej činnosti, komisiu cestovného ruchu, medzinárodných vzťahov a životného prostredia, komisiu školstva, kultúry, športu, zdravotníctva a sociálnych vecí, komisiu požiarnej ochrany a komisiu na ochranu verejného záujmu. Poslanci schválili aj delegovanie zástupcov mesta do rady škôl, predstavenstiev a dozorných rád.       

Naopak, na svojom zasadnutí nedelegovali členov do Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry a do predstavenstva OOCR, potvrdili primátora Mokoša ako jeho člena. V dozornej rade OOCR bude pôsobiť poslankyňa Alžbeta Nedorostová. Ako mesto uvádza, informácie, že predsedom predstavenstva OOCR bol menovaný primátor, ktorý by mal nahradiť vo funkcii Michala Sýkoru, sú zmätočné a nezakladajú sa na pravde. "Obsadením postu v OOCR sa budeme zaoberať v najbližšom období," povedal Mokoš, ktorý zatiaľ neobsadil ani stoličku viceprimátora.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2017
Mesto chce v boji o miliónové pozemky požiadať o pomoc aj NR SR
Mesto Vysoké Tatry sa chce v boji o dôležité pozemky, na ktorých stojí napríklad Mestský úrad v Starom Smokovci, park, parkoviská, chátrajúci amfiteáter či iné nehnuteľnosti, obrátiť aj na Národnú radu (NR) SR a vládu SR so žiadosťou o pomoc pri riešení tejto situácie.
viac
01.12.2018
Staronový primátor Turčianskych Teplíc zložil svoj sľub, spolu s ním i poslanci
Na primátorskú stoličku v Turčianskych Tepliciach opäť zasadol Igor Hus (nezávislý). Staronový primátor zložil v piatok na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva svoj sľub, ten následne zložili i mestskí poslanci.
viac
03.12.2018
Nový primátor J. Danko sa ujal funkcie
Novozvolený primátor Martina Ján Danko (nezávislý) sa ujal funkcie na pondelkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ). Na primátorskom poste vymenil Andreja Hrnčiara, ktorý po troch volebných obdobiach už nekandidoval.
viac
10.12.2018
Holíč: Staronový primátor Zdenko Čambal a poslanci zložili sľub
V Holíči po štvrtý raz zložil sľub primátora Zdenko Čambal. Spolu s ním na piatkovom ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve zložilo sľub aj 15 zo 16 poslancov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %