Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
07.05.2020 11:45

Vyrúbanú alej pri ceste do obce má nahradiť nová aj s chodníkom


Na snímke cesta z osady Kľačany do dediny Čerenčany v okrese Rimavská Sobota, kde správca komunikácie pre zlý stav vypílil topoľovú alej. Snímka zdroj: (tasr).


Niekoľko desaťročí starú topoľovú alej pri ceste vedúcej do obce Čerenčany v okrese Rimavská Sobota, ktorú správca komunikácie pre zlý stav stromov vyrúbal, by mala nahradiť nová aj s chodníkom. Informovala o tom starostka Zuzana Študencová.


„Výrub bolo dosť ťažké vybaviť, pretože to nie je náš kataster a cestu spravuje Banskobystrická regionálna správa ciest. Preto sme zatiaľ vlastne neriešili, čo tam nasadíme, pretože sme ani neverili, že sa to podarí,“ podotkla starostka.

Ďalší vývoj podľa nej záleží od financovania zo strany Banskobystrického samosprávneho kraja. „Sľúbili nám, že opravia rozbité krajnice cesty a po ich spevnení by sme pri nej chceli vybudovať chodník pre peších vysypaný šotolinou. Je to však zatiaľ iba zámer do budúcnosti,“ načrtla Študencová.

Chodník by podľa nej prispel k bezpečiu i pohodliu chodcov, ktorí do dediny prichádzajú z autobusovej zastávky v osade Kľačany. „Zatiaľ nie je isté, na ktorej strane cesty vysadíme náhradnú výsadbu, ale pravdepodobne bude priamo pri chodníku,“ dodala starostka.

Na zlý stav stromov a padajúce konáre mala samospráva podľa jej slov veľa podnetov zo strany občanov. „Zo zastávky na Kľačanoch chodieva veľa detí aj starších ľudí, keďže priamo do dediny idú len tri autobusy. Je veľkým šťastím, že sa nikomu nič nestalo, pretože niekedy tam padali naozaj veľké konáre,“ podotkla starostka. Ako doplnila, raz dokonca veterná smršť vyvalila smerom do poľa celý strom a druhý zlomila.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2018
Nové zebry na prešovských cestách
V minulom roku pribudlo v Prešove 15 bezpečnejších priechodov pre chodcov so zvýrazneným osvetlením. V meste je takých už celkovo 50.
viac
18.05.2020
Správa ciest KSK vysadí pri cestách stovky stromov
Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) spúšťa projekt obnovy cestnej zelene, v rámci ktorého plánuje do budúceho roka vysadiť zhruba 500 stromov.
viac
27.05.2020
Do mestskej časti Tomčany vybudujú cyklotrasu a chodník pre peších
Mesto Martin spustilo v pondelok stavbu cyklotrasy a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany, ktorá si vyžiada investíciu vo výške 367 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
19.06.2020
Z peňazí za výrub stromov mesto vybuduje park v Kanaši
Za výrub stromov v súvislosti s výstavbou severného obchvatu Prešova získalo mesto Veľký Šariš od Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) 1,8 milióna eur. Peniaze chce použiť na viaceré projekty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %