Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
07.05.2020 11:45

Vyrúbanú alej pri ceste do obce má nahradiť nová aj s chodníkom


Na snímke cesta z osady Kľačany do dediny Čerenčany v okrese Rimavská Sobota, kde správca komunikácie pre zlý stav vypílil topoľovú alej. Snímka zdroj: (tasr).


Niekoľko desaťročí starú topoľovú alej pri ceste vedúcej do obce Čerenčany v okrese Rimavská Sobota, ktorú správca komunikácie pre zlý stav stromov vyrúbal, by mala nahradiť nová aj s chodníkom. Informovala o tom starostka Zuzana Študencová.


„Výrub bolo dosť ťažké vybaviť, pretože to nie je náš kataster a cestu spravuje Banskobystrická regionálna správa ciest. Preto sme zatiaľ vlastne neriešili, čo tam nasadíme, pretože sme ani neverili, že sa to podarí,“ podotkla starostka.

Ďalší vývoj podľa nej záleží od financovania zo strany Banskobystrického samosprávneho kraja. „Sľúbili nám, že opravia rozbité krajnice cesty a po ich spevnení by sme pri nej chceli vybudovať chodník pre peších vysypaný šotolinou. Je to však zatiaľ iba zámer do budúcnosti,“ načrtla Študencová.

Chodník by podľa nej prispel k bezpečiu i pohodliu chodcov, ktorí do dediny prichádzajú z autobusovej zastávky v osade Kľačany. „Zatiaľ nie je isté, na ktorej strane cesty vysadíme náhradnú výsadbu, ale pravdepodobne bude priamo pri chodníku,“ dodala starostka.

Na zlý stav stromov a padajúce konáre mala samospráva podľa jej slov veľa podnetov zo strany občanov. „Zo zastávky na Kľačanoch chodieva veľa detí aj starších ľudí, keďže priamo do dediny idú len tri autobusy. Je veľkým šťastím, že sa nikomu nič nestalo, pretože niekedy tam padali naozaj veľké konáre,“ podotkla starostka. Ako doplnila, raz dokonca veterná smršť vyvalila smerom do poľa celý strom a druhý zlomila.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2018
Nový chodník zvýši bezpečnosť obyvateľov aj návštevníkov obce Veľké Dravce
Bezpečnosť obyvateľov i návštevníkov obce Veľké Dravce v okrese Lučenec má zvýšiť nový chodník, ktorý samospráva postavila na ulici smerom do susednej dediny Husiná. Podľa slov starostky Viery Rubintovej chodník vznikol na ulici, kde je veľká premávka nákladných áut.
viac
18.05.2020
Správa ciest KSK vysadí pri cestách stovky stromov
Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) spúšťa projekt obnovy cestnej zelene, v rámci ktorého plánuje do budúceho roka vysadiť zhruba 500 stromov.
viac
27.05.2020
Do mestskej časti Tomčany vybudujú cyklotrasu a chodník pre peších
Mesto Martin spustilo v pondelok stavbu cyklotrasy a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany, ktorá si vyžiada investíciu vo výške 367 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
21.12.2021
V obci Lom nad Rimavicou majú nový náučný chodník
Náučný chodník „Od prameňa Rimavice ku prameňu Ipľa“ spája pramene dvoch významných riek Rimavice a Ipeľ, medzi ktorými sa rozprestiera aj obec Lom nad Rimavicou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %