Nedeľa 26.01.2020
Dnes má meniny 
Tamara
°C
20.07.2016 04:05

Víkend v kaštieli bude žiť grófkou Žofiou


Hrad Krásna Hôrka.


Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum v Betliari ponúka počas nadchádzajúceho víkendu v Andrássyovskom kaštieli bohatý program.


V rámci sprievodných podujatí výstavy Žofia – Pani Krásnej Hôrky sa v piatok (22. 7.) o 17. hod. uskutoční prednáška historičky Historického ústavu Slovenskej akadémie vied Tünde Lengyelovej pod názvom Žena na hrade v 17. a 18. storočí. V sobotu (23. 7.) múzeum usporiada v poradí tretí Andrássyovský piknik v historických kostýmoch, pri dobrej hudbe na lúke pred fontánou.       

„Návštevníci budú mať možnosť ochutnať tradičné uhorkové sendviče s kuracími nugetkami a dobré víno od vinára z nášho regiónu a spojiť piknik s návštevou kaštieľa a výstavy Žofia – Pani Krásnej Hôrky nielen počas bežných otváracích hodín, ale aj večer o 19:30 hod. v sprievode lektora v historickom kostýme,“ informovala kultúrno-propagačná manažérka SNM – Múzea Betliar Judita Krajčiová.       

Tohto roku sa tradičný Andrássyovský piknik koná pri príležitosti obnovy unikátneho vodopádu nad rybníkom. „Vodopád obnovuje múzeum prostredníctvom O. Z. Andoras s finančnou podporou Nadácie VÚB Banky,“ dodala Krajčiová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2016
V Pezinku začínajú medzinárodne Keramické trhy
Malokarpatské múzeum v Pezinku pozýva na medzinárodné podujatie Keramické trhy. Trinásty ročník sa bude konať v termíne od 10. do 12. júna.
viac
31.03.2017
Prvá obeť Alžbety Báthory
Čachtické podzemie opäť otvorí brány pre návštevníkov. Tajomné priestory podzemných chodieb zaplní príbeh "Prvej obete krvavej grófky Alžbety Báthory".
viac
18.05.2017
Noc múzeí a galérií vo Fiľakove
Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva všetkých záujemcov na X. ročník celovečerného podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční 20. mája 2017.
viac
12.07.2017
Návštevníci kaštieľa môžu zažiť piknik na anglickom trávniku
Piknik podľa vzoru aristokratických zvykov na anglickom trávniku, aký poznala v minulosti európska smotánka, môžu zažiť návštevníci v sobotu 15. júla o 14. hodine na lúke pred kaštieľom v Betliari.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %