Utorok 04.08.2020
Dnes má meniny 
Dominika, Dominik
°C
22.09.2017 06:54

Víkend hodov a vinobraní v bratislavskom regióne


Pozvánka.


Župná jeseň opäť ponúkne víkend naplnený slávnosťami a gastronomickými pôžitkami.


Devínske hody, Ružinovské hodové slávnosti, Vinobranie v Pezinku, Burza starožitností na Červenom Kameni, Veľká cyklojazda cez mosty - Medzinárodný deň bez áut, Slávnosti vína, Open - air showcase a koncert, Dizajn Market Hviezdko 2017 - Back to school, Umenie z Cvernovky, Festival vodníkov, Senecký beh okolo Slnečných jazier 2017, Stupavská para 2017, Krumpolový deň 2017 a Malacká šošovica. Blížiace sa voľné dni budú v bratislavskom regióne také farebné, ako jeseň sama.

„Podujatia Farm Fest, budú tento rok sprevádzať viacero podujatí v rámci Župnej jesene. V auguste odštartovali v Rohožníku, v septembri spestrili Kráľovstvo husaciny v Slovenskom Grobe. Od zajtra budú môcť návštevníci ochutnať tradičné gastronomické výrobky alebo zakúpiť si veci spojené s regiónom na Dúbravských hodoch, budúci týždeň v Stupave na Dňoch zelá a na Karloveských hodoch a 7. - 8. 10. tohtoročný posledný nájdete na Októberfeste v Bratislave,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Atmosféru vidieka prinesie do mesta ďalší Farm Fest, ktorý sa predstaví na Dúbravských hodoch od piatka do nedele. Bude tam pre všetkých, ktorých láka ochutnávať tradičné pochúťky, obdivovať zručnosť remeselníkov a kúpiť kvalitné produkty od farmárov. Dúbravské hody ponúknu okrem gastronomických špecialít aj skvelý program. Do tanca zahrajú a zaspievajú Desmod, Gladiátor, Klnka a Kochanski, Medial Banana, Peter Cmorik, Emma Drobná a mnoho ďalších.

V ružinovskom Parku Andreja Hlinku privítajú na Ružinovských hodových slávnostiach návštevníkov skvelým hudobným programom. Od piatka do nedele sa predstavia mená ako Richard Müller, Polemic, Lojzo a ďalší.

 

 

Hviezdoslavovo námestie v Bratislave sa bude v piatok a v sobotu niesť v znamení umenia. Dizajn Market Hviezdko 2017 - Back to school predvedie začínajúcich aj etablovaných dizajnérov, tvorcov a predajcov v známych drevených stánkoch so všakovakými handmade výrobkami, ktoré budete môcť naživo vidieť, poskúšať a kúpiť od 10. do 19. hodiny.

Za dverami ateliérov Kreatívneho a kultúrneho centra nová Cvernovka sa tvorí, maľuje, navrhuje. Na podujatí Umenie z Cvernovky #1 vám od zajtra do nedele v priestoroch Artattacku a vstupnej haly centra predstavíme vybraných umelcov. 

Tradičné oberačkové slávnosti v Pezinku ponúknu od piatka do nedele kultúrny program a kopec sprievodných akcií. Z pestrej ponuky gastronomických špecialít si vyberie naozaj každý! V sobotou nebude chýbať ohňostroj!

Bratislavské Staré Mesto si v sobotu pripravilo staronový Festival vodníkov s cieľom pripomenúť si tradície a povesti, ktoré sa k Bratislave a k rieke Dunaj viažu. Na Hviezdoslavovom námestí ich nájdete od 10. do 20. hodiny.

Tradičná burza starožitností sa bude v sobotu konať na Hrade Červený Kameň od 7:30 do 12:00.

Už túto sobotu vás v Záhorskej Bystrici čaká prezentácia domácich aj zahraničných vinárstiev spojená s ochutnávkou vín- Slávnosti vína. Pripravené je aj chutné občerstvenie a sprievodný program.

Pre športových nadšencov v sobotu v Senci odštartuje o 8. hodine beh okolo Slnečných jazier v Parku oddychu v Senci.

Súťažné plavby modelov parníkov na jazierku za Stupavským kaštieľom sa budú konať tento víkend v Kaštieľskom parku v Stupave. Podujatie Stupavská para sa začne o 10. hodine a potrvá do 15. hodiny.

Slávnosti zemiakov a dobrôt z nich nájdete v Sološnici. Nezmeškajte 10. ročník Krumpolového dňa, ktorý bude spojený so 650. výročím od prvej písomnej zmienky o obci. 

 

 

V Malackách to bude v sobotu rozvoniavať šošovicou. Od 9. do 15. hodiny na Kláštornom námestí zahrajú Funny Fellows a ďalší. Pripravené sú aj sprievodné akcie. 

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Autor: (brt)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.11.2016
Prvý adventný víkend v regióne
Deň otvorených pivníc predstaví už po šestnásty raz vína z Malých Karpát, Vianočné trhy ovládnu námestia v Bratislave, Častej či v Senci.
viac
14.07.2017
Leto v bratislavskom regióne je v plnom prúde!
Aj tento víkend budú mať návštevníci bratislavského regiónu možnosť užiť si letnú pohodu v spojení s kultúrou na rôznych podujatiach.
viac
25.08.2017
Rozlúčka s prázdninami s bohatým programom
Víkend v bratislavskom regióne prinesie jeho obyvateľom i návštevníkom rozmanité možnosti trávenia času. Záverečný letný víkend ponúka bohatý program v každom kúte kraja a aktívne strávený čas si spolu môžu užiť dospelí, rodiny s deťmi, starší i mladší milovníci gastronómie, histórie či kultúry.
viac
08.12.2017
Víkend v bratislavskom regióne bude plný tradičných vianočných podujatí
Hlavné mesto a okolité obce si pre svojich obyvateľov aj návštevníkov pripravili mimoriadne bohatú nádielku sprievodných podujatí na oslavu jedného z najpopulárnejších svätcov - Mikuláša.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %