Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
19.12.2016 12:23

Vianočný koncert v Záturčí


Pozvánka.


Dňa 27. decembra 2016 o 18:00 h sa v Evanjelickom kostole Dobrého pastiera Ježiša Krista v Záturčí uskutoční už po tretí raz charitatívny koncert klasickej komornej hudby. Finančný výťažok z koncertu bude venovaný sociálnemu zariadeniu pre seniorov Benetrix, n.o..


V programe sa predstavia mladí speváci Terézia Janeková, Vladimír Šlepec, ktorí sú študentmi Katedry hudby Žilinskej univerzity v Žiline a členka zboru Štátnej opery v Banskej Bystrici, Alexandra Jedináková. Koncert bude pozostávať z výberu svetovej i slovenskej vokálnej tvorby a zaznejú diela Georga Friedricha Händla, Antonína Dvořáka, Oskara Merikanta, Petra Martinčeka a mnohých iných. Doprevádzať mladých interpretov bude absolventka Hudobnej fakulty Vysokej školy muzických umení v Bratislave Zuzana Žiaková. Umeleckým slovom spestrí hudobný program herečka a pedagogička Súkromného hudobno-dramatického konzervatória v Martine Ivana Kovalčíková Halašová.

Na príprave koncertu sa podieľajú: Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, spoločnosti HaBIS s. r. o., Acer - záhradnícke služby, občianske združenia Premena - Spolupráca v Turci a Voces iuvenum - Mladé hlasy. Za grafické spracovanie plagátu ďakujeme Veronike Šoškovej a spoločnosti Caw at me.

Veríme, že podporíte naše podujatie svojou osobnou účasťou a tešíme sa, že spolu pomôžeme dobrej veci.

 

 

Autor: (Vladimír ŠLEPEC, Turčianske kultúrne stredisko v Martine)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.12.2016
Sviatočný koncert v kaplnke
Považské múzeum v Žiline srdečne pozýva na Sviatočný koncert v kaplnke Budatínskeho hradu, v pondelok 26. decembra 2016 o 14. hodine.
viac
08.06.2017
Klasika sa scéne II.
Projekt Klasika na scéne II. nadväzuje na úspešný projekt Klasika na scéne, ktorý Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK realizovalo v roku 2016.
viac
09.09.2019
Vo Veľkom Šariši začali s výstavbou zariadenia sociálnych služieb pre seniorov
Bude mať kapacitu 40 ľudí, prácu v ňom nájde 20 zamestnancov a jeho otvorenie je naplánované v januári 2021. Stavba bude stáť takmer milión eur. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.
viac
05.09.2020
Koncert duchovnej hudby v Príbovciach
V nedeľu, 23. augusta 2020 o 17.00 hod., sa v Evanjelickom a. v. kostole v Príbovciach konal Koncert duchovnej hudby v podaní „Musica temporis“.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %