Sobota 05.12.2020
Dnes má meniny 
Oto
°C
31.10.2020 12:55

Vianočné mestečko v Nitre tento rok definitívne nebude


Archívna snímka (on)


Tradičné Vianočné mestečko v Nitre tento rok nebude. Mesto sa snažilo trhy a kultúrne podujatia na Svätoplukovom námestí zorganizovať aj napriek pandémii ochorenia COVID-19.


V rámci prípravy už vybralo aj predajcov. Podľa viceprimátora Daniela Balka sa však situácia vyvinula tak, že jediné rozumné riešenie je vianočné trhy neorganizovať. Ako uviedol, mesto uvažovalo aj o hypotetickej možnosti, že by radnica vianočné stánky ponúkla gastronomickým prevádzkam na pešej zóne, ktoré nemajú terasy a musia byť zatvorené. „Napokon sa aj táto možnosť ukázala ako nereálna,“ uviedol Balko.       

Z Vianočného mestečka tak podľa jeho slov zostane iba výzdoba a stromček. „Občerstvenie a kultúrny program však tento rok nebude,“ dodal Balko.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.12.2016
Podujatie Vianočné posolstvo umožní obdarovať iných a byť sám obdarovaný
Vianočný darček vyrobený klientmi zariadení sociálnych služieb (ZSS) bude ponúkať benefičná akcia, ktorú organizuje Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre.
viac
14.11.2018
Centrum mesta už zdobí vianočný strom
Na Svätoplukovom námestí v centre Nitry už stojí vianočný strom. Prvýkrát sa rozsvieti pri otvorení vianočného mestečka 1. decembra o 18. hodine. Súčasťou otváracieho programu bude tradičný ohňostroj.
viac
02.12.2019
Vianočné mestečko otvoril slávnostný program
Na Svätoplukovom námestí v Nitre o 18. hodine slávnostne otvorili Vianočné mestečko. Až do pondelka 23. decembra bude obyvateľom i návštevníkom mesta ponúkať kultúrny program, remeselné trhy i gastronomické špeciality.
viac
20.10.2020
V Trenčíne tento rok vianočné trhy nebudú
Vianočné trhy a s nimi spojené kultúrne podujatia sa v Trenčíne tento rok neuskutočnia. Dôvodom je zhoršujúci sa vývoj pandemickej situácie a opatrenia, ktoré schválil ústredný krízový štáb a vláda SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.18 %