Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
24.02.2020 08:15

Veľký Šariš zrekonštruuje za viac ako 600 000 eur zdravotné stredisko


Ilustračná snímka: (int.).


Mesto Veľký Šariš získalo z Integrovaného regionálneho operačného programu viac ako 647 000 eur na modernizáciu súčasného zdravotného strediska.


Na vytvorení Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti sa bude samospráva podieľať piatimi percentami, čo je približne 34 000 eur.

„Projekt zahŕňa nielen samotnú kompletnú rekonštrukciu budovy, zateplenie, výmenu rozvodov vody, kúrenia, ale pribudne aj pre dnešnú dobu nevyhnutnosť, akou je bezbariérový vstup. Pribudne tiež výťah, ktorý momentálne v budove nie je. Zároveň budú zariadené i čakárne. Do projektu bolo zahrnuté aj technické vybavenie ambulancií. Niektorí lekári prejavili záujem o nové prístroje, ktoré dostanú,” uviedol primátor Veľkého Šariša Viliam Kall.

Vo verejnom obstarávaní uspela prešovská spoločnosť Movyrob, s. r. o. s ponukou za 601 000 eur s DPH, ktorá s mestom už uzavrela zmluvu o dielo.

„Začiatok prác je naplánovaný na apríl. Momentálne prebieha povinná kontrola verejného obstarávania. Do februára budúceho roka by mali byť práce ukončené. Budeme trvať na tom, aby zdravotnícke zariadenie nebolo zatvorené a práce boli realizované iba s minimálnym dopadom na samotných pacientov,” vysvetlil Kall.

Ako povedal, budova má približne 30 rokov a aj keď nie je v havarijnom stave, ak by ju nezrekonštruovali, jej stav by sa zhoršil. Problémom sú úniky tepla, chýbajúce rozvody teplej vody a často tam dochádza k výpadku elektrickej energie.  V rámci projektu vymenia i podlahy, svetlá a bude nainštalovaný nový vyvolávací systém.

„V súčasnosti máme dvoch všeobecných lekárov, pediatričku, dvoch stomatológov, zubnú techničku a gynekologičku. Nepribudnú už momentálne žiadni lekári. Zároveň sme v projekte pripravili jednu ambulanciu. V prípade záujmu bude pripravený priestor,” dodal Kall.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
02.10.2017
Na obnovu podhradia a dolného hradu vo Fiľakove získala samospráva 928 000 eur
Dolný hrad a podhradie Fiľakovského hradu v meste Fiľakovo v Lučeneckom okrese čaká rozsiahla rekonštrukcia. Umožní ju dotácia vo výške takmer 928 000 eur.
viac
26.02.2020
Vo Fiľakove odovzdali do užívania druhú zrekonštruovanú škôlku
Deti z materskej školy na Daxnerovej ulici vo Fiľakove majú dôvod na radosť. Vo štvrtok 20. februára im odovzdali do užívania zrekonštruovanú budovu škôlky.
viac
09.03.2020
Z nevyužívanej budovy bývalej školy spravia zariadenie pre seniorov
V obci Píla v okrese Žarnovica sa rozhodli nájsť nové využitie pre nevyužívanú budovu bývalej základnej školy. Vďaka dotácii z objektu spravia zariadenie sociálnych služieb pre seniorov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %