Štvrtok 01.10.2020
Dnes má meniny 
Arnold
°C
03.08.2019 01:25

Vďaka novej kanalizácii sa zlepší životné prostredie


Ilustračná snímka.Zdroj: Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.


Obyvatelia Trhovišťa a Bánoviec nad Ondavou sa môžu napájať na novú kanalizáciu a čistiareň odpadových vôd (ČOV). Informuje o tom Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS).


"Kolaudácia stavieb bola ukončená v júni, kanalizácia bola do prevádzky uvedená pred pár dňami. Samotná ČOV získala kolaudačné rozhodnutie do skúšobnej prevádzky na obdobie jedného roka, po bezproblémovom fungovaní bude definitívne slúžiť občanom," informuje VVS. Ako ďalej uvádza, na ČOV by sa neskôr mala napojiť aj obec Moravany. Využívať by ju tak malo 4146 obyvateľov.       

Nová kanalizácia prinesie aj zlepšenie životného prostredia v regióne. "Celý proces odvádzania odpadových vôd aj ich čistenia bude spĺňať prísne európske normy na vypúšťanie odpadových vôd," ozrejmil investičný riaditeľ VVS Róbert Hézsely.       

V Bánovciach v rámci projektu vybudovali 238 prípojok, v Trhovišti 311. Žiadosti o pripojenie na verejnú kanalizáciu si obyvatelia oboch obcí začali podľa informácií VVS podávať v polovici júla. "Odbočky s revíznymi šachtami sú zrealizované, domácnosti si musia pripojiť už len vnútornú kanalizáciu na revíznu šachtu. Je potrebné, aby kontaktovali príslušné zákaznícke centrum v Michalovciach, prípadne telefonicky cez Call centrum požiadali o pripojenie," vysvetlil vedúci strediska VVS, závod Michalovce Miroslav Maťaš.

Pri výstavbe zaznamenali pracovníci aj prekvapenie. Počas archeologického prieskumu v Trhovišti objavili historické nálezy. "Niektoré boli dokonca datované z obdobia pred naším letopočtom," konštatoval Hézsely.       

Celkové náklady na realizáciu projektu predstavovali 11.632.209,64 eura. Nová vodárenská infraštruktúra bola vybudovaná z financií z európskych fondov, štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov VVS. Vodárenská spoločnosť tiež informuje, že v súčasnosti finišujú aj práce na výstavbe kanalizácie a ČOV v Kráľovskom Chlmci a tiež v obciach Malé a Veľké Trakany, ktoré budú pripojené na intenzifikovanú ČOV v Čiernej nad Tisou.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2016
Na kanalizáciu v Čereňanoch a Oslanoch dostanú vodári peniaze z EÚ
Vybudovania kanalizačnej siete by sa mali v blízkom období dočkať Čereňany a Oslany v okrese Prievidza.
viac
21.11.2017
Mesto vydalo publikáciu nielen pre rodičov
Mesto Bánovce nad Bebravou vydalo v rámci projektu „Poznaním k hodnotnému životu“ ďalšiu avizovanú publikáciu. Aktuálna má názov „Rady nielen pre rodičov“.
viac
26.07.2019
Nová turistická mapa spojila Poloniny so Zemplínskou Šíravou
Spoznávať krásy najvýchodnejšej časti Slovenska pomôže turistom nová mapa. Turistická a cykloturistická mapa Poloniny, Vihorlat, Zemplínska Šírava predstavuje toto územie v mierke 1:50.000.
viac
15.04.2020
Mestá na hornom Zemplíne spúšťajú svoje mobilné aplikácie
S cieľom lepšej informovanosti verejnosti spustili mestá Humenné, Vranov nad Topľou a Medzilaborce mobilné informačné služby formou aplikácií. Samosprávy o tom informujú na svojich internetových stránkach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %