Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
31.12.2020 01:30

Mesto vybudovalo karanténnu stanicu pre psov a mačky


Karanténna stanica pred dokončením. Snímka zdroj: (banovce.sk).


Mesto Bánovce nad Bebravou vybudovalo areál pre odchytených túlavých alebo nechcených psov a mačky. Nová karanténna stanica sa nachádza pri priemyselnom parku Horné Naštice. Informovala o tom bánovská samospráva.


„Vybudovaniu karanténnej stanice predchádzal pomerne zložitý proces výberu optimálnej lokality. Zvažovali sa dostupné pozemky a ich vlastníctvo, možnosti napojenia na siete alebo potreba ich dobudovania, príjazdové komunikácie a v neposlednom rade lokalita, ktorá nie je v bezprostrednej blízkosti obytnej zóny,” spomenula bánovská radnica.

Areál s celkovou výmerou 50 metrov krát 15 metrov disponuje dvoma unimobunkami, ktoré budú slúžiť ako ošetrovňa, zázemie pre personál a sklad krmiva a potrieb. Stanica je napojená na elektrickú energiu, vybudovala sa studňa na vodu a žumpa, príjazdová komunikácia a oplotenie areálu. Popri administratívnej časti sa nachádza 12 kusov kotercov, zvyšok areálu je určený na voľný pohyb psov.

„Vo výbehu sa plánujú ešte terénne úpravy a výsadba zelene. Prioritou je však aktuálne dokončiť administratívne procesy, ktoré sú potrebné pre úspešnú kolaudáciu vrátane schválenia hygienických a veterinárnych požiadaviek, aby sa karanténna stanica mohla uviesť do prevádzky,” dodala radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2016
Mesto spustilo projekt prevencie násilia na zvieratách
Mesto Bánovce nad Bebravou začalo realizovať projekt zameraný na prevenciu páchania násilia na zvieratách.
viac
21.11.2017
Mesto vydalo publikáciu nielen pre rodičov
Mesto Bánovce nad Bebravou vydalo v rámci projektu „Poznaním k hodnotnému životu“ ďalšiu avizovanú publikáciu. Aktuálna má názov „Rady nielen pre rodičov“.
viac
22.11.2019
Školáci a škôlkari sa budú učiť korčuľovať na ľade
Druháci základných škôl a deti z materských škôl v Bánovciach nad Bebravou sa budú učiť korčuľovať na ľade. Školský korčuliarsky program v rámci projektu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Športové centrum pri základnej škole začne v meste od januára 2020.
viac
30.06.2020
Vo viacerých lokalitách mesta začali s opravami ciest
Samospráva Bánoviec nad Bebravou začala v týchto dňoch s opravou povrchov cestných komunikácií. Práce vo viacerých častiach mesta zabezpečuje takzvanou tryskovou metódou, informovala radnica v tlačovej správe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %