Streda 15.07.2020
Dnes má meniny 
Henrich
°C
17.09.2018 02:31

V Trebišove ukončili leto oslavami DNÍ MESTA


Snímka zdroj: (msú).


Najväčšie mestské slávnosti sa konajú každoročne koncom leta. Aj v roku 2018 vyvrcholilo Kultúrne leto DŇAMI MESTA Trebišov.


Počas celého jedného augustového týždňa prebiehali na území mesta sprievodné podujatia, ktoré oslovili Trebišovčanov rôznych vekových kategórií. Posledný augustový víkend si obyvatelia mesta a jeho návštevníci oddýchli v areáli mestského parku, v ktorom bol pre nich pripravený pestrý program. Tradičná Súťaž vo varení guláša oslovila v aktuálnom roku 22 tímov, z ktorých odborníci z gastronomickej oblasti vybrali a ocenili tri družstvá s najchutnejším gulášom.

Počas DNÍ MESTA Trebišov prebiehali v parku súbežne s hlavným programom aj sprievodné a zážitkové aktivity určené pre všetkých návštevníkov podujatia. Mesto sprístupnilo Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho, členovia Michalovského spolku šermiarskeho prezentovali streľbu z lukov a kuše na slamené terče a ponúkli degustáciu jedál stredovekej kuchyne. Milovníkov histórie potešili ukážkami dobových zbraní a šermu dlhým mečom v dobových odevoch z 15. storočia. Prázdninujúce deti zaujala Detská farma Mestského hospodárskeho strediska a mnohé z nich sa zapojili do hľadania pokladu Andrássyovcov. Nielen deti, ale i dospelí pozorovali prácu sokoliara a domov sa vrátili aj so zážitkom z člnkovania v rybníku. Záujem detí o kreatívnu činnosť sa prejavil v tvorivých dielňach, no veľmi žiadané bolo tiež jazdenie na koníkoch. Divadlo Portál odohralo na ostrovčeku v parku divadelné predstavenie Perníková chalúpka.

V čase konania slávností mesta členovia Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov v Trebišove s podporou mesta Trebišov pripravili už 2. ročník Výstavy ovocia, zeleniny a kvetov, ktorú si záujemcovia mohli pozrieť v budove Správy parku (bývalej športovej hale). Vystavovatelia odprezentovali pre širokú verejnosť 392 ks rôznych výpestkov svojej celoročnej záhradkárskej činnosti.

Tohtoročné DNI MESTA priniesli ocenenia viacerým talentovaným žiakom, mladým reprezentantom mesta, ktorí uspeli v školskom roku 2017/2018 v rôznych individuálnych a kolektívnych súťažiach. Mimoriadne ocenenie udelil primátor mesta PhDr. Marek Čižmár žiakovi Samuelovi Demkovi za záchranu ľudského života.

Hlavný program najväčšieho letného podujatia bol sústredený na pódiu v amfiteátri mestského parku, na ktorom sa predstavili hudobné kolektívy a známe slovenské kapely. Účastníci podujatia sa zabavili na koncertoch skupín: TV – Rock či Lady Colors, S hudbou vesmírnou, Gladiátor a Hex.

Priaznivcov ľudovej hudby a tanca potešil folklórny súbor ROZMARIJA z Prešova a populárni KANDRÁČOVCI.

Autor: (Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.03.2017
Oslavy 70. výročia vzniku mesta Vysoké Tatry budú trvať celý rok
V priebehu tohto roka si budú pod tatranskými končiarmi pripomínať 70. výročie vzniku jednotného samosprávneho celku, ktorý dal dovtedy satelitným osadám podhorských obcí možnosť spoločného vývoja.
viac
26.01.2018
Ružinov v sobotu rozvoňajú zabíjačkové špeciality
Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov pripravili pre všetkých milovníkov mäsa tradičné Ružinovské zabíjačkové slávnosti. V sobotu 27. januára od 9.30 v Parku Andreja Hlinku opäť ožijú zvyky, ktoré budú pripomínať tradície výroby zabíjačkových pochúťok.
viac
07.08.2018
Dni mesta Trebišov 2018
Mesto Trebišov pripravuje, ako každý rok, veľkolepé kultúrno-spoločenské podujatie Dni mesta Trebišov. Mestské slávnosti začnú pondelok 20. augusta 2018 sprievodnými podujatiami.
viac
20.09.2019
Centrum mesta zaplnili stánky v rámci tradičného jarmoku
Návštevníci osláv Dní mesta Krompachy, spojených s tradičným jarmokom, sa aj tento rok môžu tešiť na trhy, kultúru či sprievodné podujatia. Štvordňová slávnosť sa začala vo štvrtok a potrvá do nedele (22. 9.).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %