Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
25.01.2023 01:30

V Starom parku sa naplno rozbehli práce na jeho revitalizácii


Revitalizácia parku by mala trvať do polovice novembra 2023.


V nitrianskom mestskom Starom parku sa naplno začala jeho obnova. Zhotoviteľ si prevzal stavenisko ešte koncom minulého roka. Po jeho oplotení sa v posledných dňoch začali búracie práce a aj úprava zelene.


Ako informovala radnica, v priebehu marca sa tu začne s ošetrovaním drevín a ďalšími aktivitami. Park dostane novú a bohatšiu výsadbu, revitalizujú sa chodníky z prírodných materiálov, vznikne tu pikniková lúka s miestami na grilovanie i vyhliadkové mólo nad zvernicou, ktorá sa presťahuje bližšie k mŕtvemu ramenu rieky. Súčasťou prác je aj rekonštrukcia známej žabej fontány i nové workoutové prvky pre seniorov.

Ako pred časom uviedol magistrát, obnova parku pod Nitrianskym hradom v hodnote takmer šesť miliónov eur sa radí svojím rozsahom k najväčším na Slovensku. Financie na projekt získalo mesto z Európskej únie. "Pôjde o najväčšiu revitalizáciu parku v jeho 150-ročnej histórii. Chceme z neho urobiť moderný park 21. storočia pri rešpektovaní jeho historickej hodnoty. Harmonogram prác je nastavený na 12 mesiacov, približne do polovice novembra 2023," informoval mestský úrad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2016
Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce
Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.
viac
30.12.2017
Park pred úradom práce v Prievidzi zrevitalizujú za asi 200 000 eur
Park pred úradom práce v Prievidzi sa budúci rok dočká obnovy. Na revitalizáciu priestranstva so zeleňou, súsoším sv. Cyrila a Metoda či fontánou vyčlenila samospráva Prievidze financie v budúcoročnom rozpočte.
viac
29.11.2022
V mestskom parku sa začali práce na jeho rozsiahlej obnove
V nitrianskom mestskom parku na Sihoti sa v týchto dňoch začali prvé práce na jeho rozsiahlej revitalizácii. Ako pred časom uviedla radnica, obnova parku pod Nitrianskym hradom v hodnote takmer šesť miliónov eur sa radí svojím rozsahom k najväčším na Slovensku.
viac
27.10.2023
Revitalizácia Starého parku v Nitre má byť ukončená do konca roka
V Starom parku pod Nitrianskym hradom pokračujú práce na rozsiahlej revitalizácii. Ako uviedla radnica, projekt za viac ako 5,7 milióna eur má byť ukončený do konca roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %