Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
06.03.2024 11:30

V rámci Svetového dňa vody bude RÚVZ bezplatne analyzovať vzorky vody


Ilustračná snímka (TASR)


Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre si aj tento rok pripomenie Svetový deň vody. Vo štvrtok 21. marca dopoludnia bude pre záujemcov vykonávať bezplatné rozbory prinesených vzoriek vody.


Ako informoval RÚVZ, podujatie je určené pre obyvateľov Nitrianskeho, Šalianskeho a Zlatomoravského okresu. "Pôjde o orientačné vyšetrenie prinesených vzoriek vôd N-testom v ukazovateli dusičnany a dusitany. Potrebné je priniesť približne štvrť litra vody v čistej polyetylénovej fľaši prepláchnutej odoberanou vodou so štítkom s údajmi o zdroji vody, z ktorého bola vzorka odobratá," uviedol RÚVZ v Nitre.         

Úrad bude v rámci Svetového dňa vody poskytovať záujemcom aj poradenstvo. "Bude sa týkať oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody, kvality vody z verejných vodovodov, individuálnych studní a ďalších problémov, ktoré s vodou súvisia" doplnil RÚVZ.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.03.2017
BVS bezplatne overí kvalitu vody z domácich studní
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) ponúka verejnosti aj tento rok bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní. Vzorky môžu ľudia priniesť v stredu 22. marca od 8.00 do 18.00 h do laboratórií bratislavských vodární na Bojnickej ulici v Bratislave.
viac
21.03.2017
RÚVZ B. Bystrica bezplatne vyšetrí vodu zo súkromných vodných zdrojov
Odpadová voda – to je tohtoročná téma Svetového dňa vody (World Water Day), ktorý si svet pripomína každoročne 22. marca.
viac
16.03.2019
V rámci Svetového dňa vody bude VVS bezplatne analyzovať vodu zo studní
Pri príležitosti Svetového dňa vody si ľudia z východného Slovenska budú môcť dať aj tento rok bezplatne skontrolovať vodu zo studne. Rozbory bude vykonávať Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) v zákazníckych centrách jednotlivých závodov 22. marca od 7. do 13. h.
viac
13.03.2024
BVS opäť ponúka bezplatnú analýzu vzoriek vody zo studní
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) pri príležitosti Svetového dňa vody (22. 3.) opäť ponúka záujemcom bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní na prítomnosť dusičnanov a celkovú tvrdosť. Ponúka tiež analýzu pitnej studničnej vody zameranú na pesticídy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %