Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
27.05.2024 10:10

V programe Obnovme si svoj dom spúšťajú proces hodnotenia žiadostí


Ministerstvo kultúry SR


Ministerstvo kultúry SR vymenovalo členov hodnotiacich komisií v programe Obnovme si svoj dom a spúšťa proces hodnotenia žiadostí.


Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky spúšťa proces hodnotenia žiadosti v dotačnom programe Obnovme si svoj dom (OSSD).

Ministerstvo zverejnilo zloženie jednotlivých hodnotiacich komisií, avšak bez uvedenia konkrétnych mien členov komisií. Urobilo tak v zmysle odporúčaní interného auditu. Týmto aktom môže začať proces hodnotenia žiadostí.

Na rok 2024 je v programe OSSD, ktorý je rozdelený do šiestich podprogramov, vyčlenených 9 miliónov eur. Komisie budú v roku 2024 v rámci programu OSSD hodnotiť viac ako 992 projektových žiadostí.

V súlade s výsledkami vnútorného auditu a s cieľom zjednodušiť a sprehľadniť procesy, ministerstvo prijalo Plán opatrení na odstránenie nedostatkov. Upravené boli interné riadiace akty, ako Smernica o poskytovaní dotácií a Organizačný a rokovací poriadok komisií. Schéma tak umožní podporovať najmä projekty vedúce k úplnej a komplexnej obnove kultúrnych pamiatok, efektívne využitie verejných financií na projekty, ktoré sa definitívne a kompletne dokončia.

Medzi priority ministerstva patria sakrálne stavby, objekty v pamiatkových zónach UNESCO a ďalšie kultúrne pamiatky po celom Slovensku. Systém dotačného programu bude pružnejší a podporí rýchlejšiu a komplexnejšiu obnovu pamiatok.

Zloženie hodnotiacich komisií v jednotlivých podprogramoch.

Ďalšie informácie nájdete na stránke Ministerstva kultúry SR.

 

 

Autor: (Zdroj: Ministerstvo kultúry SR, ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.01.2018
Ministerstvo prijíma žiadosti o dotáciu na obnovu národných kultúrnych pamiatok
Mestá, obce, samosprávne kraje, ale aj vysoké školy, cirkevné inštitúcie či občianske združenia a neziskové organizácie môžu Ministerstvo kultúry (MK) SR požiadať o dotáciu na rekonštrukciu objektov zapísaných do zoznamu národných kultúrnych pamiatok. Lehota na predkladanie žiadostí je do 16. marca.
viac
15.11.2018
Ministerstvo kultúry prijíma žiadosti o dotácie na rok 2019
Ministerstvo kultúry vyhlásilo dotačné programy na podporu projektov v budúcom roku. V rámci programu Obnovme si svoj dom môžu záujemcovia žiadať o príspevok na obnovu kultúrnych pamiatok.
viac
08.06.2020
Schválené projekty kreatívnych centier by mali začať kontrahovať v lete
V prípade tzv. centralizovanej výzvy na podporu zakladania kreatívnych centier a zvýšenia dopytu po kreatívnej tvorbe sa v súčasnosti realizuje odborné hodnotenie projektov, ktoré sa uchádzajú o nenávratný finančný príspevok. Informovalo o tom Ministerstvo kultúry (MK) SR.
viac
17.10.2023
Výzva v programe Obnovme si svoj dom na rok 2024
Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo výzvu na účel obnovy, ochrany, a rozvoja kultúrneho dedičstva v oblasti pamiatkového fondu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %