Piatok 21.02.2020
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
12.02.2020 11:35

V Prievidzi začali s rekonštrukciou špecializovaného zariadenia pre autistov


Snímka zdroj: (tsk.sk).


Na budove, v ktorej bude Centrom sociálnych služieb DOMINO v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti župy poskytovaný nový druh sociálnej služby, aktuálne prebiehajú rekonštrukčné práce, ukončené by mali byť v lete 2020.


V rámci rekonštrukcie budovy sa zmodernizuje interiér aj exteriér. Interiér budovy bude riešený bezbariérovo, vytvoria sa menšie miestnosti pre budúcich prijímateľov sociálnej služby s pervazívnymi vývinovými poruchami, čo si vyžiada búranie priečok a vybudovanie nových. V rámci stavebných prác realizuje úprava toaliet a kúpeľne, ktoré budú vyhovovať zdravotne znevýhodneným prijímateľom sociálnej služby.

„Pred budovou vzniknú parkovacie miesta pre návštevníkov zariadenia a zamestnancov, ale i nové oplotenie vrátane posuvnej oceľovej brány. Bezbariérovosť do objektu bude zabezpečená s pomocou schodolezu,“ uviedla Beáta Tichá, poverená riadením Odboru investícií, životného prostredia a vnútornej prevádzky Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Okrem toho bude budova špecializovaného zariadenia, v ktorej bude poskytovaná ambulantná forma sociálnej služby, zateplená minerálnou vlnou a strešná konštrukcia strešným polystyrénom.     

Služba je určená pre fyzické osoby po ukončení povinnej školskej dochádzky, poskytovať ju budú vyškolení zamestnanci. „Ukončenie prác je naplánované v lete 2020. V prípade, ak bude uvedený termín dodržaný, prijímateľov sociálnej služby privítame v nových priestoroch v septembri,“ dodala riaditeľka CSS DOMINO v Prievidzi Iveta Lauková. Podľa nej bude prínos nového druhu sociálnej služby spočívať najmä v socializácii a rozvoji komunikácie jej prijímateľov, keďže ide o oblasti, ktoré sú pre mnohých autistov problémovými.

Autor: (tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2016
Zariadenia sociálnych služieb v TSK si tento rok prilepšia takmer o 1,2 milióna
Zariadenia sociálnych služieb v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) si vďaka efektívnemu hospodáreniu kraja v minulom roku tento rok prilepšia takmer o 1,2 milióna eur. TSK v minulom roku hospodáril s prebytkom 14,6 milióna eur.
viac
26.08.2016
Na projekt na zhodnocovanie odpadu žiada Prievidza financie v nižšej sume
Nákup technológie a vybavenia pre spracovanie biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) je súčasťou projektu, ktorý pripravila samospráva Prievidze a chce ho financovať z fondov Európskej únie.
viac
29.09.2016
V Považskej Bystrici pribudne 86 nájomných bytov vyššej a strednej kategórie
V Považskej Bystrici sa po niekoľkoročnej stagnácii opäť rozbieha výstavba nájomných bytov. Po bytovom dome na sídlisku SNP pri športovej hale začali s výstavbou bytových domov ďalšie dve súkromné spoločnosti.
viac
09.08.2017
Na hornej Nitre vzniknú stovky nových pracovných miest
V pondelok 7. augusta 2017 bola slávnostným výkopom odštartovaná druhá fáza výstavby výrobného závodu spoločnosti Brose Prievidza. Po jej dokončení sa zvýši výrobná kapacita, no najmä pribudnú nové pracovné miesta. Spoločnosť plánuje zamestnať viac ako 400 ľudí a postupne tento počet zvyšovať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %