Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
10.03.2020 02:15

V mestskom lesoparku v Šali pribudli nové náučné prvky


Snímka zdroj: (sala.dnes24.sk, autor snímky: Zlatica GREGOROVÁ).


V šalianskom mestskom lesoparku pribudli v priebehu marca náučné prvky. Podľa slov Dajany Hanesovej z mestského úradu je osadenie nových drevených prvkov výsledkom spolupráce mesta a Občianskeho združenia Petra Bošňáka.


Ako pripomenula, v lesoparku pribudla napríklad tabuľa s informáciami o dobe rozkladu odpadkov v prírode. „V okolí rieky Váh sa často hromadí odpad, ktorý tam zanechávajú po sebe nedisciplinovaní návštevníci lesoparku. Veríme, že aj informácie, ktoré sa dočítajú na tabuli, prispejú k tomu, že tu už nebudú vznikať čierne skládky,“ skonštatovala Hanesová.

K ďalším novinkám v lesoparku patria hotel pre hmyz i dendrofón. Pribudli tam tiež tabule s informáciami o zvieratách a rastlinách v lesoparku i o neďalekom Váhu.

„Momentálne mesto pripravuje ďalší projekt súvisiaci s revitalizáciou tohto priestoru. V rámci neho by tu malo vzniknúť pre obyvateľov rekreačné a oddychové priestranstvo,“ dodala Hanesová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.07.2016
Brezno chce pritiahnuť nových obyvateľov, ponúka nové parcely
Metropola Horehronia chce prilákať nových obyvateľov, a preto prichádza s ponukou predaja nových, a ako sama tvrdí, zaujímavých pozemkov v častiach mesta Rohozná a na Mazorníku či už pre moderné bývanie, alebo rozbehnutie a zefektívnenie podnikateľskej činnosti.
viac
21.03.2019
Múzeum pozýva na prehliadku zbraní i zreštaurovaných kachlíc
Prezentáciou najnovších prírastkov sa rozhodlo povzbudiť Piešťancov k návšteve svojich výstavných priestorov Balneologické múzeum Imricha Wintera.
viac
22.10.2019
V Šali pribudne takmer stovka nových stromov
Magistrát si nechal vypracovať realizačný projekt už pred niekoľkými mesiacmi, umiestnenie novej výsadby konzultoval aj so Slovenskou agentúrou životného prostredia, ktorá projekt s názvom Zelené obce Slovenska podporila.
viac
17.03.2020
Včeliu záhradu chcú ochranári rozšíriť o interaktívnu výučbu pre deti
Ochranári chcú rozšíriť včeliu záhradu na Duklianskej ulici v Prievidzi. Pribudnúť by tam mali prvky na interaktívnu výučbu detí, ktoré ju navštevujú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %