Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
11.07.2019 03:20

V meste Snina vzniká sociálny podnik


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Snina


Sninská samospráva podniká záverečné kroky k spusteniu prevádzky sociálneho podniku. Potvrdzujú to dva body rokovania ostatného mestského zastupiteľstva.


Prvým mestskí poslanci zrušili zakladateľskú listinu schválenú na svojom májovom (30. 5.) zasadnutí a schválili nové, upravené znenie zakladateľskej listiny obchodnej spoločnosti s ručením obmedzeným. Dôvodom zmien boli odporúčania koordinátorky Regionálneho centra sociálnej ekonomiky pre Prešovský kraj a právnika Implementačnej agentúry MPSVR SR.       

Zriaďovacou listinou vzniká Mestský podnik Snina,  s. r. o., ktorého cieľom je do pracovného procesu integrovať dlhodobo nezamestnaných. Prvotným zámerom obchodnej spoločnosti budú činnosti spojené s údržbou verejných priestranstiev, poskytovaním starostlivosti o domácnosť a záhradu prostredníctvom servisných poukážok a oživenie tradičných ľudových remesiel v regióne, uvádza dôvodová správa. S týmito činnosťami by mesto v rámci sociálneho podniku chcelo začať ešte tohto roku. V budúcnosti má samospráva zámer činnosť rozšíriť o jednoduchú stavebnú činnosť, potravinársku činnosť a o rekreačné služby.       

Druhým bodom súvisiacim so sociálnym mestským podnikom bolo schválenie investičných zámerov na rekonštrukciu budov vo vlastníctve mesta, v ktorých by v budúcnosti mohli prevádzky podniku existovať. Ide o dve chaty a budovu turistického informačného centra (TIC) v rekreačnej oblasti Sninské rybníky s tým, že mesto má v pláne dobudovať nevyužívané podkrovie TIC. Vo všetkých troch objektoch by mala byť sústredená remeselnícka činnosť mestského sociálneho podniku. Financie na rekonštrukciu všetkých troch budov plánuje mesto získať prostredníctvom výzvy Ministerstva vnútra SR pre sociálne podniky pripravovanej na august tohto roku.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.10.2019
Sociálny podnik v obci Veľaty patrí k prvým na Slovensku, bude vyrábať brikety
V obci Veľaty v Trebišovskom okrese pôsobí jeden z vôbec prvých sociálnych podnikov na Slovensku. Obecná firma Thermostav, ktorá vznikla v roku 2017, získala sociálny status koncom minulého roku. Okrem iných činností sa chystá spustiť výrobu drevených brikiet.
viac
28.12.2019
Mestský sociálny podnik sa bude venovať stavebným prácam a výrobe paliet
Sociálny podnik mesta Svidník, ktorého založenie na poslednom rokovaní schválili mestskí poslanci, sa bude venovať drobným stavebným prácam, výrobe paliet na kúrenie a ďalším činnostiam.
viac
28.12.2019
V uliciach Bratislavy už pracujú prví zamestnanci nového komunálneho podniku
V uliciach Bratislavy už pracuje prvých 12 pracovníkov nového komunálneho podniku hlavného mesta. Pomáhajú s údržbou komunikácií v správe magistrátu, a to vrátane údržby zelene. Informuje o tom bratislavská samospráva na sociálnej sieti.
viac
28.04.2020
Mesto Snina otvorilo trhovisko i pokladnicu mestského úradu
Mesto Snina v rámci prvej vlny uvoľňovania opatrení zamedzujúcich šíreniu nového koronavírusu otvorilo v pondelok mestské trhovisko i pokladnicu mestského úradu (MsÚ). Informovala o tom Michaela Šalachová z oddelenia strategického rozvoja MsÚ.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %