Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
28.01.2022 09:35

V lokalite Rudava plánuje investor vybudovať rekreačný areál


Autokemp na Rudave. Snímka zdroj: (OOCR Zahorie).


V obci Malé Leváre v okrese Malacky plánuje investor vybudovať rekreačný areál. Vyrásť by mal v lokalite Rudava na časti polostrova bývalého štrkoviska.


Investor, spoločnosť Leware, plánuje postaviť 28 objektov, z toho 26 rekreačných objektov a dva objekty vybavenosti a športu. Ráta sa aj so športoviskom pre volejbal. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor predložili na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Celková rozloha areálu má byť zhruba 12.398 štvorcových metrov (m²). "Objekty majú byť dvojpodlažné, nepodpivničené a situované na samostatných pozemkoch, na tento účel rozparcelovaných," píše sa v zámere.

Rekreačný areál bude v prírodnom prostredí v blízkosti vodnej plochy. Dopravne bude prístupný cez cestu III/1102 od obcí Malé Leváre alebo Gajary, z ktorej sa odbočuje smerom na rekreačnú oblasť Rudava. Z celkovej výmery areálu budú tvoriť komunikácie a spevnené plochy plochu 1596 m² a pozemky na výstavbu a rekreáciu budú zaberať 10 802 m². Navrhovaný počet parkovacích miest je 65.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2016
Letná sezóna plná atrakcií v areáli Delňa začína
Oficiálne slávnostné otvorenie sa uskutoční už 7. júla 2016 o 13. hodine. Pripravených je množstvo sprievodných akcií a letných atrakcií.
viac
12.03.2021
Pri Kráľovej pri Senci plánujú postaviť rekreačno-športový areál
Pri obci Kráľová pri Senci plánujú vybudovať rekreačno-športový areál. Jeho súčasťou má byť polyfunkčný objekt s wellness a fitness, rekreačné chaty a športové plochy. Predpokladané investičné náklady sa pohybujú na úrovni desiatich miliónov eur.
viac
17.02.2022
Projekt výstavby nájomných bytov pri Terchovskej je v procese EIA
Projekt výstavby 85 nájomných bytov pri Terchovskej ulici v bratislavskom Ružinove je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Predložila ho spoločnosť Metro Bratislava, v ktorej je väčšinovým akcionárom hlavné mesto.
viac
18.03.2022
V Kučišdorfskej doline plánujú revitalizovať rekreačný areál
Pôvodný pioniersky tábor Tesla v Kučišdorfskej doline pri Pezinku by mali revitalizovať. Zrekonštruovaný a obmenený areál má naďalej slúžiť pre možnosti skupinovej rekreácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %