Utorok 04.08.2020
Dnes má meniny 
Dominika, Dominik
°C
05.08.2019 12:10

V Humennom vzniklo workoutové ihrisko, pribudne rozsiahla trávnatá plocha


Workoutové ihrisko v Humennom. Ilustračná snímka, zdroj: Mesto Humenné


V Humennom vzniklo prvé workoutové ihrisko. Zanedbaná asfaltová plocha uprostred sídliska sa premení na trávnatú plochu s kvetinovým záhonom. Informuje o tom samospráva na svojom oficiálnom webovom sídle.


Iniciátorom výstavby workoutového ihriska medzi bytovými blokmi na brehu Laborca bola humenská Správa rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ). "Už v minulom období sme mali niekoľko pripomienok od občanov, prevažne mladých ľudí, že by chceli cvičiť v exteriéri, a nemajú kde. Jedno také ihrisko s fitness prvkami v meste je, ale to je myslené skôr pre starších užívateľov. Workoutové ihrisko tu jednoducho chýbalo," vysvetlil pre TASR poverený riaditeľ SRaŠZ Peter Ždiňak.       

Nové ihrisko je umiestnené na Sídlisku III v rekreačnej časti pri vodnom toku Laborca, v susedstve fitness ihriska a požičovne vodných bicyklov. Podľa Ždiňakových slov patrí zostava ihriska k tým najväčším na trhu. "Ak by sa ale užívatelia ozvali, že im ešte nejaký prvok chýba, nemáme problém ho doplniť," uzavrel.       

Preprava, montáž, osadenie jednotlivých prvkov a tiež informačnej tabule s možnosťami cvičenia na zostave boli financované z vlastného rozpočtu SRaŠZ. Investícia predstavuje 8664 eur.       

Na rovnakom sídlisku, na Ulici dargovských hrdinov začali v týchto dňoch Technické služby mesta Humenné (TS) s premenou asfaltovej plochy s rozlohou približne 320 metrov štvorcových na trávnik. Ako uvádza samospráva, plocha "vytvárala veľmi zlý estetický dojem a odrádzala všetky vekové kategórie obyvateľov k jej zmysluplnému využívaniu".

Podľa slov riaditeľa TS Milana Kuruca, aj v tomto prípade boli podnetom k realizácii projektu požiadavky verejnosti. "V zmysle požiadaviek obyvateľov sme sa rozhodli, že ju (plochu – pozn. TASR) opravíme a skrášlime. Naša činnosť pozostáva z vybúrania pôvodnej betónovej podkladovej vrstvy, jej odvozu na skládku odpadov a založenia nového trávnika. Vychádzame tak v ústrety všetkým obyvateľom minimálne z tejto časti mesta, a tiež aj ochrancom prírody," uviedol Kuruc s tým, že v jeseni pribudne na trávniku i kvetinový záhon. Ako informuje samospráva, v budúcnosti nie je vylúčené, že na novovzniknutom trávniku osadia i nové hojdačky a preliezačky pre deti.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2017
Stropkov rekonštruuje historický park, deťom odovzdali ďalšie nové ihriská
Postupná obnova centra mesta prebieha v Stropkove aj v tomto roku. Aktuálne finišujú s terénnymi a sadovými úpravami historického parku. Vlani tam bolo kompletne zrekonštruované a vymenené kované oplotenie, teraz sa zamerali na revitalizáciu zelene, starej fontány a mobiliáru.
viac
12.06.2017
Petržalka začala s budovaním nového športového areálu
V areáli Jama na Vyšehradskej – Šášovskej začala bratislavská Petržalka s výstavbou nového areálu pre šport a hry. Mal by vyrásť na ploche takmer 1740 štvorcových metrov na mieste bývalého ihriska a slúžiť by mal ako deťom, tak mládeži a dospelým. Informovala o tom hovorkyňa Michaela Platznerová.
viac
25.01.2020
Ihrisko s umelou trávou v Humennom je už plne funkčné
Futbalové ihrisko s umelou trávou, s ktorého výstavbou začali v Humennom v septembri 2018, je plne funkčné. Ako o tom informoval predseda predstavenstva mestskej akciovej spoločnosti 1. Humenská Jozef Babják, spĺňa parametre infraštruktúry štadiónov prvej kategórie.
viac
25.02.2020
V Humennom pribudnú platené parkoviská
Mesto Humenné rozširuje od 1. marca sieť platených verejných parkovísk, mení aj spôsob platby za ich užívanie. Okrem generovania zisku má toto opatrenie priniesť aj prvý krok k zmene parkovacej politiky samosprávy. Pre médiá to potvrdil riaditeľ technických služieb (TS) mesta Milan Kuruc.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %