Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
24.08.2021 09:15

V Dubnici začali s výstavbou stojísk pre zdieľané bicykle


Snímka zdroj: Dubnica nad Váhom


V Dubnici nad Váhom začali s výstavbou 13 stojísk pre zdieľané bicykle. Umiestnené budú na frekventovaných miestach v meste, ale aj v mestskej časti Prejta. Do prevádzky ich uvedú po dodaní 78 zdieľaných bicyklov.


Ako informoval primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf, systém zdieľaných bicyklov je čoraz populárnejší v mnohých európskych, ale aj slovenských mestách. Dubnická samospráva chce taktiež ponúknuť obyvateľom alternatívnu a ekologickú formu dopravy.       

„Aj zavedenie systému zdieľaných bicyklov v meste je jedným z krokov, ktorým chceme Dubničanov a návštevníkov mesta motivovať k tomu, aby vymenili autá za bicykle. Okrem toho momentálne prebieha príprava verejného obstarávania, vďaka ktorému sa budeme môcť v budúcom roku prepraviť do mestskej časti Prejta po novej cyklotrase. Rovnako finalizujeme so zástupcami Cyklokoalície, o. z.,  plán trasovania a realizácie cyklotrás, ktoré by mali prepojiť jednotlivé časti mesta,“ uviedol Wolf.      

Ako dodal, cyklotrasy v meste prepoja sídlisko Pod hájom so železničnou stanicou a Kolonky od OD Tesco až po Rozptyl vrátane škôl a priemyselných parkov, ktoré sa v týchto lokalitách nachádzajú.       

Investícia na vybudovanie stojísk je viac ako 43.000 eur, financie na projekt získala samospráva z Integrovaného regionálneho operačného programu z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2017
Žlté bicykle sú naspäť v uliciach Kežmarku
Do ulíc historického mesta Kežmarok sa po zime opäť vrátili Žlté bicykle. Požičať si ich môžu obyvatelia mesta na presun po Kežmarku. Vytvoriť komunitný systém zdieľaných bicyklov sa občianske zduženie Vlk, ktorý nikdy nespí rozhodlo po vzore Bratislavy vlani na jeseň.
viac
04.05.2020
Zdieľané bicykle sú opäť v uliciach Žiliny
Žilinčania a návštevníci krajského mesta môžu zdieľané bicykle v rámci projektu BikeKIA využívať od piatku 1. mája.
viac
27.05.2021
Dubnica získala na výstavbu cyklotrasy viac ako 824-tisíc eur
Nový cyklistický chodník s dĺžkou 2,9 km prepojí mesto Dubnica nad Váhom napojením zo Štúrovej ulice s mestskou časťou Prejta bezpečným aj atraktívnym spôsobom.
viac
06.06.2023
V Dubnici nad Váhom spustili do prevádzky systém zdieľaných bicyklov
Mesto Dubnica nad Váhom oficiálne spustilo od soboty (3. 6.) prevádzku systému zdieľaných bicyklov. Informovala o tom dubnická viceprimátorka Andrea Blajsková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %