Nedeľa 09.08.2020
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
09.11.2019 05:10

V centre mesta Šahy by mala pribudnúť nabíjacia stanica pre elektromobily


Ilustračná snímka, zdroj: e-car.sk


V Šahách by mohla už čoskoro vyrásť nová nabíjacia stanica pre autá s hybridným alebo s úplným elektrickým pohonom. V prípade, že mesto výstavbu schváli, bude umiestnená na Hlavnom námestí.


Výstavbu nabíjacej stanice zabezpečí je prevádzkovateľ, ktorý sa bude zároveň starať aj o jej prevádzku a funkčnosť po dobu minimálne desiatich rokov. „Zároveň zabezpečí propagáciu a zaradenie nabíjacej stanice v Šahách do digitálnej siete nabíjacích staníc. Za nabíjanie si bude môcť účtovať poplatok podľa skutočnej spotreby od jednotlivých používateľov,“ informovala radnica.       

V prípade schválenia zámeru mesto prenajme priestor na parkovisku na Hlavnom námestí s rozlohou 25 štvorcových metrov za symbolickú sumu jedno eur za rok. „Za parkovacie miesto, kde bude umiestnená nabíjacia stanica, nebude objednávateľ vyberať parkovné. Musí zároveň zabezpečiť spoluprácu s mestskou políciou, ktorá bude kontrolovať či na nabíjacích miestach neparkujú automobily so spaľovacím motorom,“ konštatuje sa v pripravovanom zámere.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.08.2017
Dobiť baterky môžete už aj v Považskej Bystrici za menej ako pol hodinu
Od roku 2015 počet áut na elektrický pohon na slovenských cestách stúpol takmer 3,5-násobne. Kvalitu cestovania elektromobilom ovplyvňuje infraštruktúra nabíjacích staníc. Jedna z nich – univerzálna a rýchlonabíjacia – funguje v centre Považskej Bystrice. Onedlho k nej v kraji pribudnú ďalšie dve.
viac
12.01.2019
Mestskí policajti jazdia na elektromobile, mesto naň získalo dotáciu
Mestská polícia v Trebišove bude pre svoje potreby využívať nový elektromobil. Mesto ho zakúpilo s podporou dotácie 30.000 eur z Environmentálneho fondu, z vlastných zdrojov na to vyčlenilo 9800 eur. Elektromobil v piatok slávnostne odovzdal vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši.
viac
18.02.2020
Ministerstvo hospodárstva pokračuje v podpore nabíjačiek pre elektromobily
Ministerstvo hospodárstva SR sa naďalej snaží o razantné zvýšenie nabíjacej infraštruktúry na slovenských cestách. Novinkou je, že o finančný príspevok môžu požiadať nielen samosprávy, ale aj podnikatelia.
viac
24.07.2020
V meste spustia prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily
Vo Svite spustia v nasledujúcich dňoch prevádzku prvej nabíjacej stanice pre elektromobily pri budove pošty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %