Utorok 06.06.2023
Dnes má meniny 
Norbert
°C
16.05.2023 11:40

V Brezovom háji pribudli piknikové zostavy a ďalší mobiliár


Brezový háj.


Nové piknikové zostavy, drevené lavičky a ďalší mobiliár postupne pribúda v Brezovom háji v Nitre. Rozsiahlu revitalizáciu parku začalo mesto ešte vlani na jar.


Podľa primátora Mareka Hattasa práce prebiehajú aj v týchto dňoch. "Už osadené príslušenstvo doplnia cyklostojany a odpadkové koše. Práce pokročili aj na novom detskom ihrisku, ktoré budujeme za školou. Po osadení herných prvkov dokončíme dopadové plochy a ihrisko je hotové. Rovnako ako máme hotové aj fitness prvky v celom priestore tohto parku," uviedol Hattas.

Mesto začalo s obnovou Brezového hája v apríli minulého roku. Doteraz sa tu vysadilo takmer 400 stromov a tisícky kvetov. "Súčasťou projektu sú aj nové dažďové záhrady na zadržiavanie vody i pestrofarebné kvitnúce lúky. Pribudnú nové športové prvky, bežecký okruh a ďalšie príslušenstvo," informovala pred časom radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.10.2016
Mesto hľadá spôsoby a financie, ako zlepšiť starostlivosť o zeleň
Výdavky na údržbu zelene v Nitre by sa mali zvýšiť. Myslí si to viceprimátor Ján Vančo, podľa ktorého radnica vynakladá na tento účel príliš málo. Podľa jeho slov patria výdavky na zeleň v Nitre v porovnaní s ostatnými krajskými mestami k najnižším.
viac
20.04.2020
V Hideparku pribudnú cyklostojany i nové ohnisko
V nitrianskom Hideparku pribudlo vďaka dobrovoľníkom nové vybavenie. Ešte počas zimných brigád sa tam vykonali viaceré zemné práce. Najnovšie sa podarilo vybudovať nový priestor na opekanie.
viac
26.04.2022
Nitra začala s revitalizáciou Brezového hája, vysadia tam stovky stromov
V Nitre sa v týchto dňoch začala pripravovaná revitalizácia Brezového hája. Pribudnú tam stovky nových stromov a tisícky kvetov.
viac
22.11.2022
V Brezovom háji pribudnú tisícky kvetov, ihrisko i dažďová záhrada
Obnova Brezového hája v Nitre pokračuje aj v jesenných mesiacoch. Po vysadení takmer 400 nových stromov v predchádzajúcom tam mesto plánuje aj výsadbu 3000 trvaliek a 85 000 kusov cibuľovín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %