Piatok 29.05.2020
Dnes má meniny 
Vilma
°C
29.06.2019 11:10

V Bánovciach nad Bebravou pribudli nové nádoby na triedený zber odpadu


Nové nádoby na odpad získalo mesto na základe zmluvnej spolupráce medzi zberovou spoločnosťou TEDOS, s. r. o.


Na území Bánoviec nad Bebravou pribudlo 30 nových 1100-litrových plastových kontajnerov. Samospráva získala nádoby bezplatne a sleduje nimi zefektívnenie a rozšírenie triedeného zberu odpadu v meste.


"Prioritne boli vybavené základné a materské školy, následne boli nové kontajnery rozmiestňované podľa potreby na jednotlivých sídliskách, kde absentovali, respektíve bola potreba zvýšiť ich počet," uviedla bánovská samospráva v tlačovej správe.       

Celkovo na území mesta pribudlo desať zelených kontajnerov na sklo, desať modrých na papier a desať žltých na plasty, tetrapaky a kovové obaly. "Nákup a rozmiestnenie kontajnerov zabezpečila zberová spoločnosť, ktorá bude okrem iného vykonávať aj ich údržbu. Náklady na nákup 30 kontajnerov boli 7500 eur," spresnila samospráva.       

Okrem nových kontajnerov získalo mesto tiež bezplatne 700 informačných brožúr na podporu triedeného zberu. "Expedované budú do domácností počas tohto a budúceho mesiaca. Zároveň sme upravili frekvenciu vývozu skla z jedného razu za mesiac na jeden raz za 21 dní," dodala bánovská radnica.       

Nové nádoby na odpad získalo mesto na základe zmluvnej spolupráce medzi zberovou spoločnosťou TEDOS, s. r. o., Bánovce nad Bebravou a organizáciou zodpovednosti výrobcov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2016
Popradský Mestský úrad pôjde v triedení odpadu obyvateľom príkladom
V budove Mestského úradu v Poprade pribudlo 36 kontajnerov na separovaný zber. Spolu deväť sád nerezových triediacich košov na sklo, papier, plasty a kovy samospráve dnes venovala spoločnosť Envi - Pak.
viac
22.03.2018
Zavedú triedený zber BRO v rodiných i bytových domoch
Mesto Bánovce nad Bebravou plánuje zaviesť triedený zber biologicky rozložiteľného odpadu (BRO). Reaguje tak na povinnosť vyplývajúcu zo zákona o odpadoch. Zber sa dotkne domácností nielen v individuálnej, ale i komplexnej bytovej výstavbe, informoval vo štvrtok hovorca mesta Miroslav Schlesinger.
viac
12.06.2018
Bánovce nad Bebravou chcú postaviť kompostáreň na biologicky rozložiteľný odpad
Bánovce nad Bebravou majú záujem na pozemkoch v Dežericiach (okres Bánovce nad Bebravou) postaviť kompostáreň na biologicky rozložiteľný odpad (BRO). K dispozícii by mala byť nielen pre mesto, ale i okolité obce.
viac
04.10.2019
V meste pribudli ďalšie kryté stojiská na nádoby na odpad
Samospráva Bánoviec nad Bebravou umiestnila na území mesta ďalšie dve kryté uzamykateľné stojiská na kontajnery. Stojiská za takmer 15.000 eur pribudli na ulici Matice slovenskej a ulici Žitná, ich obstaranie financovala radnica z rozpočtu mesta. Informovala o tom v tlačovej správe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %