Sobota 29.01.2022
Dnes má meniny 
Gašpar
°C
27.07.2017 12:57

V areáli školy pribudne nové multifunkčné ihrisko


Do vybudovania nového športoviska investuje mesto Prievidza takmer 87 000 eur.


Podmienky na športovanie v areáli Základnej školy na Ulici Dobšinského v Prievidzi sa onedlho výrazne zlepšia. Firma zo Sučian, ktorá vzišla z verejnej súťaže a mesto Prievidza s ňou už podpísalo zmluvu o dielo, začala v týchto dňoch v blízkosti školy s výstavbou multifunkčného ihriska.


Nové športovisko bude mať rozmery 44 x 24 metrov, oplotené bude do výšky štyroch metrov ochrannou sieťou. Vstup na ihrisko bude cez dve uzamykateľné bránky. Základom ihriska bude umelý športový povrch EPDM. Hrať sa na ňom bude dať minifutbal, basketbal, volejbal a nohejbal. Ihrisko bude na tieto športy sprístupnené širokej verejnosti.

Podľa vyjadrenia primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej sa rozhodli vybudovať multifunkčné ihrisko v rámci areálu školy, aby bol tento majetok lepšie chránený pred vandalizmom, s ktorého prejavmi sa v poslednej dobe stretávajú veľmi často. "Bude tam k dispozícii školník, ktorý bude otvárať a uzatvárať tieto priestory, a teda aj priebežne kontrolovať ako sú priestory využívané," upresnila primátorka.

Mesto Prievidza do vybudovania multifunkčného ihriska investuje 86 972, 88 eur, vrátane DPH. Stavebná firma ho musí vybudovať do 70 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy, ktorú podpísala s mestom.

 

Autor: (MsÚ, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2017
Pre mládež vzniknú ďalšie nové športoviská
Bratislavská regionálna dotačná schéma podporila v minulom roku množstvo projektov a inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sa o finančnú podporu prihlásilo veľa zaujímavých projektov, či už na podporu turizmu, rozvoja vidieka, kultúry alebo mládeže a športu.
viac
12.06.2020
Revitalizáciu športového areálu chcú ukončiť do konca prázdnin
Práce na revitalizácii školského športového areálu v Záhorskej Bystrici by mali termínovo ukončiť tak, aby ho mohli žiaci i verejnosť využívať od začiatku nového školského roka.
viac
06.07.2020
Na Važeckej ulici v Prešove pribudlo nové multifunkčné ihrisko
Malí aj veľkí športovci môžu na Važeckej ulici v Prešove využívať nové multifunkčné ihrisko. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka jeho vybudovaním sa vytvorili možnosti pre hru minifutbalu, tenisu, volejbalu, bedmintonu, nohejbalu či hádzanej.
viac
08.10.2020
Na sídlisku Juh pribudne multifunkčné ihrisko
Mesto Trebišov aktuálne realizuje výstavbu nového multifunkčného ihriska na sídlisku Juh. Možnosti na rôzne športové aktivity by malo poskytovať už v novembri. Informovala o tom radnica mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %