Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
17.04.2021 12:00

UKF zorganizuje každoročný beh mestom, uskutoční sa netradičnou formou


Ilustračná snímka, zdroj: Nitriansky hlásnik


Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre zorganizuje aj tento rok tradičný Jarný beh Nitrou. Pre pandémiu sa nemôže konať hromadne, organizátori preto ponúkli študentom novú, netradičnú formu.


Úlohou účastníkov bude počas jedného týždňa zabehnúť organizátorom určenú vzdialenosť na ľubovoľnej trati, akú si zvolia. Jedinou podmienkou je, že rozsah klesania na zvolenom úseku nesmie prevyšovať rozsah stúpania. Do behu sa študenti univerzity môžu zapojiť v termíne od 26. apríla do 2. mája na trasách 1,5 až tri kilometre alebo v termínoch od 3. do 9. mája na trasách šesť až desať kilometrov.       

Po registrácii si pretekár zvolí vlastnú trasu behu na vzdialenosť, ktorá je určená pre danú kategóriu a termín. „Čas i vzdialenosť si bude pretekár merať sám prostredníctvom bežeckých hodiniek alebo aplikácie v mobilnom telefóne. Záznam z aplikácie následne nahrá do nášho elektronického systému,“ informovala UKF.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.12.2016
Podujatie Vianočné posolstvo umožní obdarovať iných a byť sám obdarovaný
Vianočný darček vyrobený klientmi zariadení sociálnych služieb (ZSS) bude ponúkať benefičná akcia, ktorú organizuje Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre.
viac
25.01.2017
UKF sa stala odborným garantom digitalizácie slovenských ľudových piesní
Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa bude podieľať na digitalizácii slovenských ľudových piesní z konca 19. storočia.
viac
12.04.2018
Týždeň rómskej kultúry ponúka prednášky, umenie i ochutnávku jedál
Na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF)v Nitre sa v týchto dňoch začal Týždeň rómskej kultúry, ktorý organizuje Ústav romologických štúdií. Podujatie odštartoval worskhop s lektorkou zážitkového učenia a autorkou románu Cigánka Janette Motlovou.
viac
07.10.2020
Kariérne dni ponúknu študentom viaceré workshopy
Prehľad o slovenskom trhu práce a viaceré workshopy ponúknu študentské Kariérne dni. Na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa budú konať 20. a 21. októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %