Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
06.11.2021 12:55

Tradičný Večerný beh mestom Nitra bude virtuálny


Ilustračná snímka


Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre zorganizuje aj tento rok tradičný Večerný beh mestom. Pre nepriaznivú pandemickú situáciu sa účastníci nestretnú na jednom masovom podujatí. Zapojiť sa však môžu virtuálne.


Čas i štart behu si môže každý vybrať podľa svojich možností. „Trať je možné odbehnúť kdekoľvek a kedykoľvek. V termíne od 8. do 14. novembra bežia ženy dva kilometre a muži tri kilometre. V dňoch od 15. do 21. novembra si ženy môžu odbehnúť šesťkilometrovú a muži desaťkilometrovú trať,“ informovali organizátori.       

Úlohou účastníkov je počas daného týždňa zabehnúť určenú vzdialenosť na trati, ktorú si zvolia. Podmienkou je, že prevýšenie nemôže byť nižšie ako nula. „Čas, ako aj vzdialenosť si bude pretekár merať sám prostredníctvom bežeckých hodiniek alebo aplikácie v mobilnom telefóne. Dôležité je, aby záznam bol v GPX súbore, ktorý sa následne nahrá do elektronického systému,“ vysvetlili organizátori.        

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.04.2021
UKF zorganizuje každoročný beh mestom, uskutoční sa netradičnou formou
Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre zorganizuje aj tento rok tradičný Jarný beh Nitrou. Pre pandémiu sa nemôže konať hromadne, organizátori preto ponúkli študentom novú, netradičnú formu.
viac
01.06.2021
Nitra začne od júla so zberom kuchynského bioodpadu na sídliskách
V priebehu júna pribudnú v Nitre na kontajnerových stojiskách hnedé zberné nádoby s označením BRKO. Na sídliskách začne zber od júla, v rodinných domoch do konca roka.
viac
14.11.2023
Večerný beh Nitrou 2023
Mesto Nitra a Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre pozývajú na Večerný beh Nitrou - 51. ročník - ktorý pravidelne organizujú od roku 1972.
viac
16.02.2024
Mesto Nitra začalo s výrubom inváznych drevín
Mesto Nitra v týchto dňoch začalo s výrubom inváznych drevín na sídlisku Chrenová. Ako informovala radnica, z verejných priestranstiev je odstraňovaný predovšetkým javorovec jaseňolistý a pajaseň žliazkatý.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %