Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
07.01.2023 05:35

Trenčianska radnica počíta tento rok s investíciami za takmer 72 miliónov eur


Snímka zdroj: Expedia


Mesto Trenčín počíta v tomto roku s investíciami vo výške takmer 72 miliónov eur. Podstatná časť z nich je krytá nenávratnými finančnými príspevkami zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu. Informoval o tom trenčiansky primátor Richard Rybníček.


"V roku 2023 počítame s investíciami vo výške 71,8 milióna eur. Zdroje Európskej únie a štátneho rozpočtu sa na nich podieľajú sumou 40,5 milióna eur. Investície sú určené prioritne na strategické projekty súvisiace s titulom Európske hlavné mesto kultúry, ktorým bude Trenčín v roku 2026," priblížil Rybníček.       

Ako dodal, okrem rekonštrukcie verejného osvetlenia budú v Trenčíne najväčšími investičnými akciami revitalizácia starého železničného mosta na "zelený most" za 13 miliónov eur, rekonštrukcia pešej zóny Hviezdoslavova – Vajanského za 6,6 milióna eur a rekonštrukcia Ulice 1. mája za 2,8 milióna eur.       

K ďalším investičným akciám bude podľa Rybníčka patriť rekonštrukcia kultúrneho strediska Dlhé Hony (3,7 milióna eur), dokončenie rekonštrukcie kultúrno-kreatívneho centra Hviezda (päť miliónov eur), revitalizácia vnútrobloku Pádivec (1,36 milióna eur) a ďalšie.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2017
Primátor I. Nesrovnal: V prípade Hlavnej stanice je čas konať
Posledný deň minulého roku vypršala Zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi Hlavným mestom SR Bratislavou a spoločnosťou Transprojekt s.r.o. (investorom projektu výstavby Hlavnej stanice), ktorá poškodila všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.
viac
16.02.2017
Prokuratúra zastavila trestné stíhanie bývalého primátora a prednostu
Prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) v Trenčíne zastavila trestné stíhanie obvineného bývalého primátora Trenčína Branislava C. a bývalého prednostu mestského úradu Františka O..
viac
20.01.2019
V Stropkove plánujú v tomto roku viacero investičných aktivít
Mesto Stropkov plánuje v najbližších štyroch rokoch množstvo investičných aktivít. Najvýznamnejšou tohtoročnou investíciou financovanou z eurofondov bude podľa hovorcu radnice Petra Nováka projekt zníženia energetickej náročnosti budovy mestského úradu v celkovej výške takmer 750-tis.eur.
viac
19.02.2022
Titul Enviromesto 2021 získal Trenčín
Laureátom ocenenia Enviromesto 2021 sa stal Trenčín. "Cenu získal za systematické, inovatívne a kreatívne environmentálne riešenia, ktoré aplikuje na všetkých úrovniach," objasnili na piatkovom vyhlásení výsledkov zástupcovia SAŽP - organizátora tretieho ročníka národnej súťaže.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %