Štvrtok 21.11.2019
Dnes má meniny 
Elvíra
°C
20.01.2019 06:05

V Stropkove plánujú v tomto roku viacero investičných aktivít


Primátor Stropkova Ondrej Brendza. Snímka: (tasr)


Mesto Stropkov plánuje v najbližších štyroch rokoch množstvo investičných aktivít. Najvýznamnejšou tohtoročnou investíciou financovanou z eurofondov bude podľa hovorcu radnice Petra Nováka projekt zníženia energetickej náročnosti budovy mestského úradu v celkovej výške takmer 750-tis.eur.


 V rámci projektu bude zateplená stará a nová časť úradu, zaizolovaná strecha, vymenené okná i technológia kotolne.      

"Aktuálne prebieha realizácia projektu modernizácie učební v Základnej škole na Konštantínovej za vyše 187.000 eur z eurofondov. Rovnako zo štrukturálnych fondov budeme môcť zlikvidovať čierne skládky pri rómskych obydliach, na čo sme získali 52.000 eur. Z dotácie ministerstva školstva bude zateplená mestská športová hala. Predpokladané náklady na tento projekt predstavujú zhruba 115.000 eur," priblížil primátor Stropkova Ondrej Brendza.      

Na rekonštrukcie a budovanie miestnych komunikácií a verejných priestranstiev v tomto roku poslanci vyčlenili 260.000 eur, ďalších 167.000 eur tvorí transfer na komunikácie pre mestský podnik Služba. V Stropkove plánujú tiež začať s budovaním takzvaného malého obchvatu, ktorý by mal vzniknúť prepojením ulíc vo východnej časti mesta. Radnica projekčne začína pripravovať druhú etapu rekonštrukcie pešej zóny na Hrnčiarskej ulici. V širšom centre vznikne takmer 30 nových parkovacích miest. Mesto sa tiež začína zaoberať rozšírením verejného osvetlenia od Mlynskej ulice do mestskej časti Bokša.      

V tomto roku by mal byť tiež dokončený aj súbor piatich polyfunkčných domov v centre mesta a polyfunkčného objektu s bytmi a obchodnými prevádzkami na Hviezdoslavovej ulici.      

V závere uplynulého roka bolo mesto úspešné vo výzve na zabezpečenie bezplatného wifi pripojenia vo vytypovaných lokalitách. "Realizovať budeme aj aktivity zamerané na modernizáciu odpadového hospodárstva. V minulom roku sme vybudovali dve nové polopodzemné kontajnerové stojiská na komunálny a separovaný odpad a projekt chceme rozšíriť aj do ďalších lokalít," doplnil primátor.      

Stropkovu bol tiež schválený spoločný cezhraničný projekt s mestom Korczyna v celkovej výške 441.000 eur, z toho pre Stropkov je určených takmer 214.000 eur. V rámci investičnej časti projektu bude zrekonštruovaná časť turistickej chaty v areáli Pod vlekom, na Ščobe vybudujú vyhliadkovú vežu s altánkom a vyznačená bude aj nová cykloturistická trasa v smere na poľskú hranicu.      

Na jar chce radnica dokončiť rekonštrukciu tenisových kurtov a prebiehať bude aj komplexná obnova futbalovej tribúny, s ktorou sa začalo v minulom roku.     

 V posledných štyroch rokoch sa mesto podľa primátora zameralo aj na lepšiu propagáciu v oblasti cestovného ruchu i histórie. "Absolvovali sme zložitý proces prípravy podkladov, projektovej dokumentácie a povolení potrebných na projekt sprístupnenia kostolnej veže, jednej z najvyšších historických stavieb na severovýchode Slovenska, "dodal primátor.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Magistrátu sa darí mesto finančne ozdravovať popri miliónových investíciách
Ak v rebríčku hospodárenia slovenských miest podľa inštitútu INEKO patrilo horehronskej metropole v rokoch 2010 až 2014 miesto v prvej desiatke najzadlženejších miest na Slovensku, nové vedenie samosprávy začalo nelichotivú štatistiku meniť hneď od začiatku svojho pôsobenia.
viac
22.09.2016
Prešov sa rozhodol pristúpiť k iniciatíve Dohovor primátorov a starostov
Znižovanie energetickej náročnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov a podpora inovácií v tejto oblasti sú hlavné piliere iniciatívy Dohovoru primátorov a starostov, ku ktorej sa rozhodlo pristúpiť aj mesto Prešov.
viac
05.01.2017
Primátor I. Nesrovnal: V prípade Hlavnej stanice je čas konať
Posledný deň minulého roku vypršala Zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi Hlavným mestom SR Bratislavou a spoločnosťou Transprojekt s.r.o. (investorom projektu výstavby Hlavnej stanice), ktorá poškodila všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.
viac
10.01.2018
Mesto Stropkov vlani preinvestovalo takmer dva milióny eur
Stropkovský primátor Ondrej Brendza hodnotí uplynulý rok ako úspešný. Mesto z vlastných prostriedkov investovalo do rozvoja takmer 1,5 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %