Utorok 07.02.2023
Dnes má meniny 
Vanda
°C
09.11.2020 10:05

SVP a ŠOP chcú užšie spolupracovať


Spoločné stretnutie generálneho riaditeľa ŠOP SR Dušana Karasku (vľavo) a generálneho riaditeľa SVP Róberta Hoka.


Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) a Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR chcú užšie spolupracovať.


Týkať by sa to malo trvalo udržateľnej starostlivosti, revitalizácie a ochrany vodných tokov, ale aj realizácie spoločných projektov či vzájomnej podpory a propagácie. Na tohtotýždňovom stretnutí sa na tom zhodli riaditelia oboch organizácií. ŠOP o tom informovala na webovej stránke.      

Hlavnou témou stretnutia bola výmena informácií o súčasnej situácii oboch organizácií a možná spolupráca na jej riešení. Generálny riaditeľ SVP Róbert Hok navrhol uzatvorenie memoranda o spolupráci. Zakotvili by sa v ňom možnosti prehĺbenia kooperácie medzi nimi.     

„S pánom riaditeľom sme na stretnutí, okrem iného, riešili aj spoluprácu na projekte na ochranu Chránených vtáčích území Horná Orava, Kráľová a Sĺňava, ktorý aktuálne pripravuje ŠOP SR,” uviedol generálny riaditeľ ŠOP SR Dušan Karaska. Dodal, že je potrebné vytvoriť podmienky pre spoluprácu na kvalitatívne vyššej úrovni než to bolo v minulosti a predchádzať tak prípadným nedorozumeniam.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2017
Rysa ostrovida z Muránskej planiny vypustili vo Falckom lese
Rysa ostrovida z Muránskej planiny vypustili ochranári počas uplynulého víkendu na území Falckého lesa v Nemecku. Pomenovali ho Cyril. Ide v poradí už o štvrtého rysa zo slovenskej prírody vypusteného v najväčšej zalesnenej oblasti v krajine. Projekt má pomôcť zachovaniu populácie rysa v Nemecku.
viac
14.10.2020
Envirorezort by mal mať v roku 2021 k dispozícii 601 miliónov eur
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR by malo mať v roku 2021 k dispozícii 601 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na nasledujúce roky, ktorý v stredu schválila vláda.
viac
29.12.2020
Na zlepšenie území v NATURE 2000 pôjde viac ako 16,5 milióna eur
Na zlepšenie stavu území sústavy NATURA 2000 pôjde viac ako 16,5 milióna eur. Z komunitárnych zdrojov Európskej únie (EÚ) bude pochádzať takmer 10 miliónov eur.
viac
18.01.2021
O časti eurofondov 2021-2027 sa bude rozhodovať v regiónoch
Podpora regiónov z eurofondov v novom programovacom období sa mení. O konkrétnych projektoch v regiónoch bude rozhodovať územie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %