Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
08.03.2024 01:05

Správa TANAP-u pripravuje pracovnú skupinu pre manažment medveďa hnedého


Ilustračná snímka (TASR)


Správa Tatranského národného parku pripravuje novú pracovnú skupinu pre krízový manažment medveďa hnedého. V tejto súvislosti sa v Tatranskej Lomnici konalo pracovné stretnutie tatranských ochranárov s predstaviteľmi samospráv, okresných úradov, včelárov či chovateľov hospodárskych zvierat.


 Informovala o tom Správa TANAP-u na sociálnej sieti s tým, že viedli diskusiu najmä o tom, čo by mal priniesť Manuál pre ochranný odstrel medveďa hnedého v SR z dielne Ministerstva životného prostredia SR v praxi.         

Pracovná skupina by mala vytypovať problémové lokality a koordinovať jednotlivých aktérov pri napĺňaní manuálu. "Ten určuje postupy pri riešení nebezpečných situácií spojených s priamymi alebo nepriamymi rizikami v súvislosti s ohrozením majetku, zdravia a života ľudí pri výskyte medveďa hnedého v intraviláne miest a obcí," uviedla Správa TANAP-u.         

Zástupcovia zásahového tímu pre medveďa hnedého, ktorý pôsobí pod gesciou Štátnej ochrany prírody SR, zároveň oboznámili poľovných hospodárov s detailmi uplatňovania tohto dokumentu v praxi.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.02.2018
Trenčiansky kraj hľadá nové formy podpory práce s deťmi a mládežou
Mladým ľuďom je potrebné vytvoriť vhodné podmienky na osobnostný rozvoj, musíme hľadať nové formy podpory práce s deťmi a mládežou. Na štvrtkovom zasadnutí Medzisektorovej pracovnej skupiny (MSPS) pre mládež Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) to povedal podpredseda TSK Jozef Božik.
viac
06.02.2019
Envirorezort získal do svojej správy ďalšie chránené územie
Ministerstvo životného prostredia SR opäť využilo predkupné právo a začiatkom roka odkúpilo súkromný pozemok v Národnej prírodnej rezervácii Choč (NPR Choč).
viac
09.07.2022
Na riešenie situácie s medveďom sa má zriadiť pracovná skupina
Na riešenie situácie s medveďom sa má do 31. júla zriadiť pracovná skupina. Zložená by mala byť z odborníkov z oblasti ochrany prírody, lesníctva, poľnohospodárstva, zástupcov samospráv a pôdohospodárskeho výboru.
viac
22.11.2022
Ochranári vyčistili časť vzácneho vrchoviska pod Hrebienkom
Pred šiestimi rokmi sa podarilo tatranským botanikom nájsť pod Hrebienkom zriedkavo sa vyskytujúcu blatnicu močiarnu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %