Piatok 09.05.2025
Dnes má meniny 
Roland
°C
15.11.2017 11:58

SNM-Múzeum Bojnice chce obnoviť francúzsky park za vyše 200 000 eur


Bojnický zámok so záhradou.


Francúzsky park v okolí Bojnického zámku prejde obnovou. Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice už hľadá dodávateľa, ktorý by mal v okolí národnej kultúrnej pamiatky zrealizovať práce za vyše 200 000 eur.


Z oznámenia, ktoré múzeum uverejnilo vo vestníku verejného obstarávania, vyplýva, že súčasťou obnovy parku bude vybudovanie nového chodníka, zmena systému osvetlenia parku, realizácia terénnych úprav, odvodnenia parku, doplnenie drobnej architektúry a sadové úpravy.       

Náklady na realizáciu prác SNM-Múzeum Bojnice odhadlo na 216 000 eur bez dane z pridanej hodnoty. Ponuky od záujemcov bude prijímať do 14. decembra. Kritériom pre výber víťaza verejnej súťaže bude najnižšia cena.       

Investíciu chce bojnické múzeum hradiť zo svojich odpisov, ktoré sú kryté z jeho vlastných výnosov. Obnovu parku by mal dodávateľ zrealizovať pod dohľadom pamiatkarov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.03.2017
Verejnú súťaž na novú webovú stránku Trenčína vyhrala brnianska spoločnosť
Skúšobnú verziu novej webovej stránky mesta Trenčín majú spustiť do konca leta. Verejnú súťaž na nový web Trenčína vyhrala spoločnosť InQool z Brna. Výsledná cena za vytvorenie webu je 18 700 eur.
viac
05.06.2020
Zhotoviteľ obnovy predstanice vo Zvolene je známy
Spoločnosť TSS Grade z Bratislavy by sa mala stať realizátorom obnovy priestorov pred hlavnou železničnou stanicou vo Zvolene. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
11.03.2021
Tender na celkovú obnovu Krásnej Hôrky by mal byť vyhlásený na jeseň
Verejné obstarávanie (VO) na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Krásna Hôrka by malo byť vyhlásené na jeseň, v optimistickom variante do konca augusta 2021.
viac
17.05.2022
SNM - Múzeum Bojnice ponúkne počas leta nové prehliadkové trasy
Nové prehliadkové trasy i tematické podujatia čakajú počas letnej sezóny na návštevníkov Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice. Na Bojnický zámok sa tiež po prestávke, ktorú spôsobila pandémia, vráti v júni Rozprávkový zámok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa