Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
05.06.2020 02:35

Zhotoviteľ obnovy predstanice vo Zvolene je známy


Vizualizácia projektu. Snímka zdroj: (zvolen.sk).


Spoločnosť TSS Grade z Bratislavy by sa mala stať realizátorom obnovy priestorov pred hlavnou železničnou stanicou vo Zvolene. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).


Firma ponúkla za zhotovenie projektu sumu 1,56 milióna eur, čo bolo najmenej spomedzi všetkých piatich uchádzačov o zákazku. Mesto Zvolen získalo na rekonštrukciu predstanice podporu z eurofondov, pričom sa samo bude na projekte podieľať piatimi percentami z oprávnených nákladov.

Pred stanicou v časti od Višňovského parku až po kruhový objazd majú postaviť úplne novú pešiu zónu a v rámci nej drobnú architektúru, parkovisko, komunikácie a spevnene plochy, nové dopravne značenie, odvodniť sa majú cesty, vybudovať sa má tiež kanalizácia. Zrekonštruovať sa má aj verejné osvetlenie a zrealizovať sa majú sadové úpravy a tiež prekládky a ochrana slaboprúdových rozvodov.

Stavba by sa mala zrealizovať za necelý rok od podpisu zmluvy o dielo. Ešte predtým však musí proces obstarávania prejsť kontrolou riadiacich orgánov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.06.2020
Mesto Senica vypísalo výzvu na realizáciu cyklotrasy
Mesto Senica vyhlásilo výzvu na predkladanie ponúk na realizáciu projektu Cyklodopravné trasy Senica - I. etapa, ktorej celková predpokladaná hodnota je vo výške 1 205 744,08 eura. Vyplýva to z informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávania (ÚVO).
viac
02.07.2020
Mesto Myjava podpísalo zmluvu na stavbu ochrannej nádrže za 1,4 milióna eur
Mesto Myjava podpísalo zmluvu na realizáciu ochrannej nádrže Padelky. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Operačného programu kvalita životného prostredia.
viac
30.09.2020
Myjava vypísala VO na komunálne služby takmer za 17 miliónov eur
Mesto Myjava vypísalo verejné obstarávanie (VO) na komunálne služby v meste. Celková odhadovaná hodnota je vyčíslená na 16 976 207 eur. Vyplýva to z údajov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
viac
25.01.2021
Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte
Bratislavské Nové Mesto pripravuje revitalizáciu parku na Račianskom mýte. Cieľom projektu je naplnenie rozvojových plánov v oblasti prispôsobenia sa zmenám klímy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %