Pondelok 20.01.2020
Dnes má meniny 
Dalibor
°C
11.12.2019 11:05

Skibusy sa čoskoro vydávajú na cesty až pod zasnežené lyžiarske svahy


Ilustračná snímka


Zimná sezóna už pomaly naberá na energii. Lyžiari počas uplynulého víkendu vyskúšali prvý tohtoročný sneh na zjazdovkách. 1 mesto, 3 obce, 3 lyžiarske strediská a jedna novinka sezóny ako bonus pre zahraničných lyžiarov.


Tohtoročné zimné skibusy budú prepájať lyžiarske strediská a bežkárske areály bezpečne a ekologicky v regióne Horehronie. Vo štvrtok 26. decembra sa opäť na cesty vydá zimný skibus aj pre bežkárov. Turistov, ktorí nastúpia na skibus tejto zimnej sezóny čaká pár pozitívnych zmien. Prvou zmenou tohto ročného skibusu je, že vyráža priamo z mesta o 7:45 zo zástavky BREZNO, Mazorníkovo, tým pádom aj lyžiari či bežkári priamo z mesta majú možnosť dostať sa na svah medzi prvými.

„Ďalšou pozitívnou zmenou je, že skibus bude počas celého dňa premávať medzi lyžiarskymi traťami a ubytovacími zariadeniami čo poskytne turistom väčší komfort nakoľko majú turisti viac možností počas dňa. Lyžiari majú možnosť počas dňa využiť skibus na prepravu napríklad medzi viacerými strediskami či kombináciu lyžovačky v lyžiarskom stredisku s bežkovaním na Táľoch či Pohanskom“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Skibus sa počas dňa otočí 3 krát medzi mestom Brezno, tromi lyžiarskymi strediskami Mýto Ski & Bike, Ski Tále a Jasná a bežkárskymi traťami na Pohanskom. Turisti teda majú na výber z 3 časov počas dňa, kedy sa môžu vydať na lyžiarske svahy či bežkárske trate a rovnako majú 3 možnosti kedy sa zo svahov budú vracať na ubytovacie zariadenia.

Skibus bude počas celej zimnej sezóny premávať:

- denne počas zimných prázdnin (26. 12. 2019 - 12. 1. 2020)

- denne počas jarných prázdnin (17. 2. 2020 - 8. 3. 2020)

- počas víkendov (26. 12. 2019 - 15. 3. 2020)

„Aj tento rok je tento zimný skibus zadarmo pre všetkých držiteľov regionálnej karty Horehronie Card, ktorá je dostupná za zvýhodnenú cenu vo všetkých turistiko- informačných centrách v regióne a partnerských ubytovacích zariadeniach. Pre tých, ktorí nemajú možnosť ísť osobne kúpiť kartu, je možnosť aj online zakúpenia karty za 5 eur na webovej stránke www.card.horehronie.sk“ dodala Mgr. Kristína Šajgalíková, destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE. 

Štvrtého januára začína svoju činnosť aj novinka tejto sezóny. Je ňou skibus prepájajúci maďarský Šalgotarján s východnou časťou Horehronia. Lyžiari sa tak môžu pohodlne a za zvýhodnenú cenu prepraviť zo Šalgotarjánu, cez Lučenec až na vychýrené lyžiarske stredisko SKI Telgárt. Okrem výborne upravovaných lyžiarskych zjazdoviek je okolie strediska bežkárskym rajom. Jednou z noviniek v tejto oblasti je bežkársky okruh pod majestátnym Chmarošským viaduktom alebo trasa z Telgártu na Šumiac so zastávkou pri Chamkovej stodole. Skibus premáva počas každého víkendu až do polovice marca.

Spolufinanancovanie BBSK a Mindop.

Platný grafikon skibusu nájdete na www.horehronie.sk

Autor: (OOCR-Region Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.01.2019
Maďarský Salgótarján a lyžiarske strediská v BBSK prepojí víkendový skibus
Štyri regióny Novohrad, Podpoľanie, Horehronie a maďarský Salgótarján prepojí s lyžiarskymi strediskami v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) už počas tohtoročnej zimnej sezóny skibus 4x4. TASR o tom v utorok informoval tím Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.
viac
04.06.2019
Horehronie už má svoju značku, hrdí sa ňou 16 regionálnych produktov
Horehronie zachováva tradície, ktoré vďaka remeselníkom, producentom či poskytovateľom služieb môžu spoznávať návštevníci regiónu. Šestnástim z nich v utorok podvečer v Brezne odovzdali prvé certifikáty regionálneho produktu Horehronie a do života tak uviedli túto značku.
viac
30.11.2019
Lyžiarsku sezónu sme odpálili vo veľkom štýle
Zimná sezóna opäť otvára svoje brány a Horehronie si aj tento rok pre všetkých pripravilo pestrý program na celú sezónu. Návštevníci a domáci sa môžu tešiť na bohatý program a novinky v lyžiarskych strediskách.
viac
21.12.2019
Druhú výzva regionálnej značky - regionálny produkt Horehronie
V roku 2019 vznikla na Horehroní nová regionálna značka – regionálny produkt Horehronie. V rámci prvej výzvy bolo udelených 16 certifikátov prvým držiteľom regionálnej značky. Odvčera môžu záujemcovia opäť posielať žiadosti o udelenie práv na používanie značky regionálny produkt Horehronie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %