Sobota 06.03.2021
Dnes má meniny 
Radoslav, Radoslava
°C
07.02.2020 01:30

Skibusy na Horehroní jazdia v plnom prúde


Ilustračná snímka: OOCR Región Horehronie


Horehronie žije zimnou sezónou čo láka lyžiarov na upravené svahy a bežkárske trate. Avšak zimné cesty občas môžu nepríjemne prekvapiť. Na Horehroní to vedia a preto v regióne jazdia počas celej zimy dva skibusy.


Už siedmu úspešnú sezónu premáva „Skibus aj pre bežkárov,“ ktorý prepája 3 lyžiarske strediská Mýto pod Ďumbierom, Tále a Jasnú a bežecké trasy Pohánske a Tále.

Ďalší skibus je dôkazom, že aj medziregionálna spolupráca môže fungovať a vďaka tomu jazdí „Skibus Telgárt pod Kráľovu hoľu.“ Lyžiari z juhu Slovenska si môžu prísť zalyžovať, zabežkovať či vyskúšať zimné dobrodružstvo na efat-bikeoch. Pre tých, ktorí namiesto lyžovačky uprednostňujú oddych a relax stačí vystúpiť o jednu zastávku skôr v blízkosti Rekreačného areálu na Prednej Hore.

Chcete vedieť ako vám môže skibus pomôcť? Určite si pozrite video, ktoré zachytáva lyžiara Ľuboša s kamarátkou. Z hotela sa na svah rozhodli odviezť vlastným autom, bohužiaľ zapadli a bezradne sa snažili založiť zimné reťaze. Okolo našťastie prechádzal skibus a keďže mali pri sebe platnú horehronskú kartu zliav, cestu mali bezplatnú. Vďaka skibusu sa bez problémov prepravili za skvelou lyžovačkou. Ušetrili množstvo času nielen počas cesty ale i s hľadaním parkovacieho miesta priamo v stredisku. Práve toto je cieľom skibusu, bezpečne, bezstarostne a ekologicky prepravovať lyžiarov na lyžiarske svahy.

„Sme naozaj radi, že sme mali príležitosť vyskúšať si túto formu dopravy. Do budúcna určite zvážim jazdu skibusom, než by som mal riskovať, že sa na svah nedostanem, kvôli neupravenej vozovke,“ dodáva lyžiar Ľuboš.

Možnosť odviezť sa za zimnými zážitkami počas akčnej zimy na Horehroní máte až do 15. marca. Zimná doprava jazdí počas každého víkendu a navyše skibus v smere Jasná premáva dvakrát denne počas celých jarných prázdnin.

 

Autor: Mgr. Jarmila Oceľová, OOCR Región Horehronie


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2019
Horehronie už má svoju značku, hrdí sa ňou 16 regionálnych produktov
Horehronie zachováva tradície, ktoré vďaka remeselníkom, producentom či poskytovateľom služieb môžu spoznávať návštevníci regiónu. Šestnástim z nich v utorok podvečer v Brezne odovzdali prvé certifikáty regionálneho produktu Horehronie a do života tak uviedli túto značku.
viac
30.11.2019
Lyžiarsku sezónu sme odpálili vo veľkom štýle
Zimná sezóna opäť otvára svoje brány a Horehronie si aj tento rok pre všetkých pripravilo pestrý program na celú sezónu. Návštevníci a domáci sa môžu tešiť na bohatý program a novinky v lyžiarskych strediskách.
viac
11.12.2019
Skibusy sa čoskoro vydávajú na cesty až pod zasnežené lyžiarske svahy
Zimná sezóna už pomaly naberá na energii. Lyžiari počas uplynulého víkendu vyskúšali prvý tohtoročný sneh na zjazdovkách. 1 mesto, 3 obce, 3 lyžiarske strediská a jedna novinka sezóny ako bonus pre zahraničných lyžiarov.
viac
01.08.2020
Horehronské cyklodreziny majú zatiaľ stále od štátu červenú
Minuloročnú novinku a jedinečný produkt cestovného ruchu zastavilo nariadenie Dopravného úradu. Ani po rokovaniach na Ministerstve dopravy a výstavby SR cyklodreziny zatiaľ jazdiť nemôžu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %