Pondelok 17.02.2020
Dnes má meniny 
Miloslava
°C
17.01.2020 12:05

Sídlisko Mazorníkovo bude mať prvé jasle, mesto na ne dostane eurofondy


Snímka zdroj: mesto Brezno


V breznianskej mestskej časti Mazorníkovo pribudnú detské jasle. MPaRV SR začiatkom tohto roka schválilo žiadosť breznianskej radnice o poskytnutie nenávratného finančného príspevku vo výške viac ako 630tis. eur na výstavbu prvých jaslí práve v tejto časti.


 Informovala o tom v stredu webová stránka mesta.  "Cieľom bolo uľahčiť prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám pre všetkých obyvateľov, podporiť rozvoj a vytvoriť priestor na poskytovanie služieb a starostlivosti o dieťa do troch rokov v záujme zosúladenia rodinného a pracovného života," priblížil primátor Brezna Tomáš Abel.       

Nové detské jasle mesto vybuduje na Ulici MPČĽ v hodnote viac ako 670.000 eur. "Celkové oprávnené výdavky sa týkajú spracovania projektovej dokumentácie, stavebných prác, dozoru a nákupu vybavenia jaslí vrátane vonkajšieho mobiliára. Mesto sa na projekte bude spolupodieľať piatimi percentami z tejto sumy a zároveň zabezpečí financovanie prípadných neoprávnených výdavkov z vlastného rozpočtu," spresňuje magistrát.       

Nový bezbariérový objekt jaslí s kapacitou 20 miest má vyrásť v blízkosti materskej školy na najväčšom breznianskom sídlisku Mazorníkovo. "Našim obyvateľom poskytneme službu, ktorá je žiadaná, avšak mesto také zariadenie zatiaľ neprevádzkovalo," dodal primátor.       

Podľa štatistických zistení žije v Brezne vyše 600 detí do troch rokov, takmer tretina z nich vyrastá na uvedenom sídlisku. Napriek tomu, že v meste sú v prevádzke súkromné jasle, podľa vedúcej odboru riadenia projektov Milady Medveďovej nedokážu z kapacitného hľadiska uspokojiť dopyt po tejto službe. Navyše pre mnohých obyvateľov je súkromné zariadenie pridrahé.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.05.2016
V Brezne slávnostne otvorili zrekonštruovanú synagógu
Breznianska synagóga, ktorá je jedinou sakrálnou židovskou stavbou na Horehroní, sa po 70 rokoch dočkala rekonštrukcie. Mesto ju obnovilo za pomoci eurofondov.
viac
21.11.2017
V miestnych lesoch chcú z európskych peňazí opraviť niekoľko ciest
V lesoch v okolí Spišskej Belej plánujú za peniaze z európskych fondov opraviť niekoľko lesných ciest.
viac
06.11.2018
Obec Cinobaňa získala z eurofondov takmer 179-tis. eur na revitalizáciu
Cinobaňa v okrese Poltár získala z eurofondov finančnú podporu vo výške 178.936 eur na svoj projekt Revitalizácia verejných priestranstiev sídliska. Jeho cieľom je zlepšenie kvality života obyvateľov obce s dôrazom na životné prostredie, oživenie a revitalizáciu prvkov zelenej infraštruktúry.
viac
22.08.2019
Horehronská metropola bude krajšia a zelenšia aj vďaka eurofondom
V centre horehronskej metropoly Brezno pribúdajú záhony, ktoré majú plniť nielen estetickú, ale predovšetkým izolačnú a termoregulačnú funkciu. Mesto v týchto dňoch pristúpilo k realizácii projektu regenerácie zelene. Informoval o tom v pondelok brezniansky magistrát.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %