Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
29.04.2021 04:00

Šaľa chce motivovať ľudí pri zbere oleja, pošle za nimi zbernú dodávku


Ilustračná snímka.


Šalianska radnica chce motivovať obyvateľov mesta, aby sa viac zapojili do zberu použitého kuchynského oleja. Bude preto za nimi posielať zberné dodávky a bude ich aj odmeňovať.


Ako uviedla hovorkyňa mesta Dajana Hanesová, každý Šaľan dostane za odovzdaný jeden liter použitého oleja fľašu octu, za šesť odovzdaných litrov litrovú fľašu slnečnicového oleja. „Obyvatelia mesta môžu svoj použitý olej a kuchynské tuky odovzdať do mobilnej zbernej dodávky na vybraných miestach a podľa harmonogramu, o ktorom bude mesto včas informovať,“ uviedla Hanesová.

Mesto bude takýmto spôsobom zbierať všetky typy rastlinných tukov i olejov, ktoré slúžia ako nálev potravín. „Odovzdaný kuchynský olej by nemal obsahovať hrubé nečistoty a kúsky potravín. V žiadnom prípade do tohto zberu nepatria minerálne, motorové a iné odpadové oleje,“ dodala Hanesová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.11.2016
Tak sa na Slovensku zbiera použitý kuchynský olej z domácností
Vyše 29 ton použitého kuchynského oleja dosiaľ vyzbierali na čerpacích staniciach Slovnaftu od spustenia projektu v roku 2011.
viac
21.12.2017
Kam s použitým olejom (a nielen počas sviatkov)
„Na číslo 162 zvýšil Slovnaft v tomto roku počet čerpacích staníc, kde zbiera použitý olej z domácností,“ informuje Anton Molnár, hovorca bratislavskej spoločnosti.
viac
10.02.2021
V Starej Ľubovni pribudli zberné nádoby na jedlé tuky a oleje
V meste Stará Ľubovňa pribudli nové špeciálne nádoby na zber použitých jedlých tukov a olejov. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.
viac
04.08.2021
Nitra pripravuje mobilný zber kuchynských tukov
Mesto Nitra pripravuje mobilné zbery kuchynského oleja a tuku. Novinku plánuje spustiť po prázdninách, prvý zber sa bude konať 10. a 11. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %