Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
05.06.2021 04:00

Ružinov začal s budovaním dažďových záhrad


Snímka zdroj: (FB / Martin Chren - starosta Ružinova).


Bratislavský Ružinov začal s budovaním dažďových záhrad. Vytvára ich na miestach, kde voda občas spôsobovala problémy. Prvú dokončila mestská časť nedávno na Nevädzovej ulici, ďalšia by mala pribudnúť v parku Ostredky.


Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Ružinova Martin Chren. „Dažďové záhrady slúžia na zadržiavanie vody v krajine. Namiesto toho, aby stiekla do kanála, životodarná voda sa udrží v pôde a pomáha rastlinám, ktoré čistia vzduch a ochladzujú,“ približuje Chren.       

Prvá veľká ružinovská dažďová záhrada by podľa neho mala predísť situácii spred pár rokov, keď sa na Nevädzovej ulici člnkovalo. Ďalšiu mestská časť pripravuje v parku Ostredky pred miestnou reštauráciou, kde pravidelne zaplavovalo chodník. „Síce ešte nie je dokončená, ale už funguje,“ poznamenal Chren. Po nedávnom daždi zostal podľa starostu tento chodník bez veľkej mláky, lebo voda stiekla do retenčnej jamy, ktorá už bola vyhĺbená.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
V mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové cyklotrasy
V bratislavskej Vrakuni vzniknú nové cyklotrasy. Mestské zastupiteľstvo schválilo 38 750 eur z rozpočtu hlavného mesta na realizáciu cyklistických projektov v tejto mestskej časti.
viac
17.05.2017
Ružinovčania si v sobotu zašportujú a ocenia najlepších športovcov
Sobota (13. 5. 2017) sa ponesie v Ružinove v znamení športu. Cez deň je obyvateľov mestskej časti pripravený športový program, ktorý vyvrcholí športovým galavečerom v Dome kultúry Ružinov o 19:00 hod.
viac
18.08.2018
Spomienka na 80. výročie úmrtia A. Hlinku vyvrcholila svätou omšou
Slávnostnou svätou omšou a pietnym aktom vyvrcholil v piatok v Ružomberku dvojdňový spomienkový program pri príležitosti 80. výročia úmrtia vedúcej osobnosti slovenského národného hnutia Andreja Hlinku.
viac
23.02.2021
V Ružinove pri Štrkovci pribudol ďalší výbeh pre psov
V bratislavskom Ružinove pribudol ďalší výbeh pre psov, tentoraz pri Štrkoveckom jazere, konkrétne pri základnej škole na Drieňovej ulici. Nový oplotený výbeh vznikol na ploche, ktorú podľa starostu Martina Chrena využívali najmä slušní psičkári na vybehanie svojho psa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %