Utorok 30.11.2021
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
23.02.2021 12:25

V Ružinove pri Štrkovci pribudol ďalší výbeh pre psov


Snímka zdroj: (FB / Martin Chren).


V bratislavskom Ružinove pribudol ďalší výbeh pre psov, tentoraz pri Štrkoveckom jazere, konkrétne pri základnej škole na Drieňovej ulici. Nový oplotený výbeh vznikol na ploche, ktorú podľa starostu Martina Chrena využívali najmä slušní psičkári na vybehanie svojho psa.


„Teším sa z neho aj preto, lebo priamo pri jazere je voľný pohyb psov prísne zakázaný, z dôvodu ochrany vodného vtáctva. Tak už, prosím, žiadne výhovorky typu - A kam som mal so svojím psom ísť, ak nie sem, na breh Štrkovca?” odkázal na sociálnej sieti Chren.

Výbeh by mohol byť bezpečný aj za tmy, starosta poukázal na to, že majiteľ blízkej bývalej reštaurácie prirobil na budovu osvetlenie. Podľa starostu dostala mestská časť od neho aj prísľub, že na jar pripojí aj vodu, aby sa psi mohli osviežiť. „My zasa, keď pôda rozmrzne, prirobíme aj nejakú lavičku a podobné veci,” ubezpečil Chren.

Starosta zároveň poznamenal, že vytvoriť psí výbeh nie je zložitou ani drahou záležitosťou. Najťažšie je však podľa neho nájsť vhodný pozemok, ktorý by patril mestskej časti alebo mestu, a zároveň by nevadil susedom. V tejto súvislosti vyzval, aby obyvatelia dali miestnemu úradu vedieť, ak vedia o nejakom ďalšom vhodnom mieste.

Mestská časť má vybudované psie výbehy aj na Astronomickej a Syslej ulici, na Sabinovskej a tiež na Tomášikovej ulici v Parku A. Wetzlera. Tento rok chystá tiež vybudovanie výbehu pre psov na Cablkovej ulici.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.05.2017
Bratislavská zoo má nový výbeh pre vlky
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal spolu s riaditeľkou Zoologickej záhrady v Bratislave Miloslavou Šavelovou koncom apríla slávnostne otvorili nové chovné zariadenie pre vlky euroázijské.
viac
31.05.2017
Sobota na Štrkovci v znamení rybích špecialít a oslavy MDD
V sobotu 3. 6. 2017 rozvonia okolie Štrkoveckého jazera opäť rybími špecialitami. Dôvodom sú tradičné Ružinovské rybárske slávnosti. Zároveň bude v Amfiteátri pri Štrkoveckom jazere aj Ružinovský deň detí.
viac
05.06.2021
Ružinov začal s budovaním dažďových záhrad
Bratislavský Ružinov začal s budovaním dažďových záhrad. Vytvára ich na miestach, kde voda občas spôsobovala problémy. Prvú dokončila mestská časť nedávno na Nevädzovej ulici, ďalšia by mala pribudnúť v parku Ostredky.
viac
29.11.2021
Behaviorálny projekt znížil počet ohorkov okolo Štrkovca o 71 percent
V okolí Štrkoveckého jazera v bratislavskom Ružinove sa znížil počet cigaretových ohorkov o 71 percent.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %