Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
22.06.2021 01:30

PSK podporil projekty v regiónoch v celkovej sume 2,4 milióna eur


Ilustračná snímka: (tasr).


Poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) na svojom pondelkovom rokovaní schválili v rámci Výzvy pre región sumu 2,4 milióna eur. Dotácie rozdelili na zámery v štyroch programoch.


V rámci programu, ktorý sa týka podpory cyklodopravy, infraštruktúry cestovného ruchu a pútnického turizmu bolo podporených 26 zo 42 žiadostí. V rámci programu obnovy kultúrnych pamiatok UNESCO a národných kultúrnych pamiatok bolo podporených 20 žiadateľov z celkového počtu 29. V programe podpory výstavby a rekonštrukcie športovísk v PSK bolo úspešných 32 z celkovo 51 žiadateľov a v programe podpory zvýšenia kvality v sociálnych službách a paliatívnej zdravotnej starostlivosti bolo úspešných sedem žiadateľov z 12.

„V rámci hodnotenia žiadostí o poskytnutie dotácie bol zo strany poslancov kladený dôraz na podporu športovísk a jednotlivej športovej infraštruktúry. Keďže v ostatných troch programoch nedošlo k naplneniu celkovej alokácie, tak tú, ktorá nebola poskytnutá, poslanci presunuli práve na podporu športovísk v rámci PSK o viac ako 311 000 eur a celkovo táto dotácia predstavuje viac ako 1,1 milióna eur na tento rok,” uviedol vedúci odboru projektového riadenia Úradu PSK Ján Kocák.

Poslanci tiež schválili zmenu vo výzve predsedu PSK. „Predseda rozdelil dotácie, avšak niektorí žiadatelia odmietli podpísať zmluvu o poskytnutí dotácie, keďže mali na to nejaké dôvody. Či už nedostali požadovanú výšku, ktorú potrebovali na realizáciu projektu, alebo možno mali nejaké iné dôvody. Úmyslom je, aby boli vyčerpané všetky peniaze schválené na tento účel,” vysvetlil Kocák.

Zmena sa podľa neho týka predĺženia lehoty pri uzatváraní zmlúv na august tohto roka z pôvodného mája.

„Predseda môže udeliť dotáciu tým subjektom, ktoré všetky podmienky výzvy splnili v rámci aktuálnej výzvy. To znamená, že subjekty, ktoré sa v rámci tejto výzvy neprihlásili, nemôžu byť podporení,” dodal Kocák s tým, že na Výzvu predsedu PSK 2021 bolo celkovo vyčlenených 320 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2020
Krajskí poslanci rozdelili v rámci výzvy pre región 2,2 milióna eur
Rozvoj cyklodopravy a cykloturizmu, výstavbu športovísk a zvýšenie kvality v sociálnych službách a paliatívnej starostlivosti podporili na svojom rokovaní v pondelok (24. 8.) prešovskí krajskí poslanci sumou 2,2 milióna eur.
viac
12.01.2021
O dotácie PSK sa budú môcť žiadatelia uchádzať v troch programoch
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v tomto roku prerozdelí v rámci svojho dotačného programu z vlastných príjmov štyri milióny eur.
viac
28.01.2021
Šaľa poskytne dotácie pre oblasť kultúry v celkovej výške 10 000 eur
Mesto Šaľa vyzýva záujemcov o poskytnutie dotácií z rozpočtu mesta pre oblasť kultúry pre rok 2021, aby predložili svoje žiadosti.
viac
04.05.2021
PSK podporil projekty v regiónoch za 1,28 milióna eur
Prvý tohtoročný balík peňazí do regiónov z krajských dotačných výziev odklepli poslanci Prešovského samosprávneho kraja v pondelok 3. mája. Podporili 478 žiadostí v celkovej hodnote 1,28 milióna eur. A to v rámci Výzvy Mikroprogram PSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %