Utorok 19.01.2021
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
12.01.2021 08:00

O dotácie PSK sa budú môcť žiadatelia uchádzať v troch programoch


Ilustračná snímka.


Prešovský samosprávny kraj (PSK) v tomto roku prerozdelí v rámci svojho dotačného programu z vlastných príjmov štyri milióny eur.


Žiadatelia sa o podporu môžu uchádzať v troch programoch - Výzve pre región, Výzve predsedu PSK a Mikroprograme PSK. Informovala o tom Ivana Ondriová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

O financie sa môžu uchádzať obce a mestá, registrované cirkvi,  náboženské spoločnosti, neziskové organizácie, občianske združenia, podnikatelia a právnické osoby, ktorých zakladateľom nie je PSK.

„Naším zámerom je prostredníctvom grantovej schémy podporiť všetky oblasti rozvoja kraja a zvyšovať kvalitu života v našich mestách aj na vidieku. Len vo Výzve pre región, ktorú vyhlasujeme už po tretí raz, sme za uplynulé dva roky rozdelili viac ako 7,6 milióna eur a pomohli zrealizovať 148 projektov,” uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Vo Výzve pre región rozhodli krajskí poslanci o alokácii 2,4 milióna eur, a to v štyroch programoch. Ide o podporu projektov cyklodopravy a cykloturizmu, obnovu kultúrnych pamiatok UNESCO a národných kultúrnych pamiatok, výstavbu a rekonštrukciu športovísk a podporu zvýšenia kvality v sociálnych službách a paliatívnej zdravotnej starostlivosti.

„V tomto roku je pri podpore cyklodopravy a cykloturizmu a tiež zvýšenia kvality v sociálnych službách a paliatívnej zdravotnej starostlivosti predpokladaná miera spoluúčasti žiadateľa vo výške minimálne 30 percent, pri zvyšných dvoch programoch minimálne 50 percent zo schválenej dotácie. Žiadosť o poskytnutie dotácie v rámci Výzvy pre región je možné podať prostredníctvom elektronického formulára zverejneného na webstránke PSK. Termín na predloženie žiadostí je od 15. januára do 31. marca 2021,” priblížila Ondriová.

Schémy Mikroprogram PSK a Výzva predsedu PSK sú vyhlásené v troch programoch - šport, kultúra a sociálne služby - a zo strany žiadateľa predpokladajú 20-percentné spolufinancovanie zo schválenej dotácie.

Celková výška grantu v rámci výzvy Mikroprogram PSK predstavuje 1,28 milióna eur a v rámci Výzvy predsedu PSK je schválených 320 000 eur. Žiadosť o dotáciu je u oboch výziev potrebné podať prostredníctvom elektronického formulára v termíne od 15. januára do 28. februára. Všetky potrebné informácie sú zverejnené na webstránke www.vucpo.sk v sekcii výzvy a granty.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2020
Krajskí poslanci rozdelili v rámci výzvy pre región 2,2 milióna eur
Rozvoj cyklodopravy a cykloturizmu, výstavbu športovísk a zvýšenie kvality v sociálnych službách a paliatívnej starostlivosti podporili na svojom rokovaní v pondelok (24. 8.) prešovskí krajskí poslanci sumou 2,2 milióna eur.
viac
28.10.2020
Renesančnú zvonicu začnú rekonštruovať na jar budúceho roka
Renesančnú zvonicu v Kežmarku začnú v ďalšej etape rekonštruovať na jar budúceho roka. Mesto vďaka úspešnému projektu druhý rok pokračuje v obnove národnej kultúrnej pamiatky, ktorá sa datuje do roku 1515.
viac
24.11.2020
Na prihlásenie sa do výzvy na podporu regionálneho rozvoja ostáva týždeň
Na prihlásenie sa do výzvy trnavskej župy na podávanie žiadostí o podporu regionálneho rozvoja v roku 2021 ostáva už len týždeň.
viac
16.12.2020
Novinka pri výstavbe bytov: obce „zarobia“ na spolupráci so sociálnymi podnikmi
Obce a mestá, ktoré výstavbu nájomných bytov zveria sociálnym podnikom dostanú vyššiu dotáciu od štátu. Zmenu zákona schválil parlament s účinnosťou od 1. januára 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %